Skip to main content

Gracze wściekli na graczy, którzy przyznali nagrodę miłości dla Cyberpunk 2077

„Ktokolwiek pozwolił tej grze wygrać, powinien trafić do piekła”.

W zeszły wtorek rozdano Steam Awards 2022. Nagrody przyznano na podstawie nominacji i głosów graczy, a jedno z wyróżnień trafiło do twórców Cyberpunk 2077. Część graczy nie jest jednak zadowolona z wyników głosowania.

Gra CD Projekt Red zwyciężyła w kategorii Owoc Miłości, w której nagradzane są produkcje wydane jakiś czas temu, ale solidnie wspierane przez twórców. Głosujący docenili wysoką liczbę aktualizacji i dodawaną wraz z nimi darmową zawartość. Cyberpunk 2077 pokonał w plebiscycie takie tytuły jak DOTA 2, Project Zomboid, No Man's Sky czy Deep Rock Galactic.

Tymczasem po wręczeniu Steam Awards na stronie Cyberpunk 2077 pojawiło się mnóstwo negatywnych recenzji użytkowników, którzy nie zgadzają się z wynikami. Wiele opinii sugeruje, że głównym powodem wygranej polskiej produkcji jest popularność anime „Cyberpunk: Edgerunners”, a sama gra nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego. Poniżej kilka przykładów.

Podobnych komentarzy pojawiło się znacznie więcej (źródło: Steam)

„Owoc Miłości mnie w ****, gra jest w punkcie, w którym powinna być w dniu premiery. Nagrodę zdobyła tylko dzięki weebom i głupiemu anime”.

„Nigdy nie podejrzewałem, że można ustawić Steam Awards, a jednak”.

„Ktokolwiek pozwolił Cyberpunkowi wygrać Owoc Miłości, zasługuje na życie w piekle i to jest współczesny przemysł gier”.

„Ta gra była dla wielu największym rozczarowaniem, ale ja nie ekscytowałem się zbytnio przed premierą. To po prostu kolejna porażka AAA na kupce wstydu. No cóż, najwyraźniej wystarczy wydać ****** anime na Netflixie, a ludzie wszystko wybaczą”.

Od rozdania Steam Awards do chwili pisania tego tekstu, gra doczekała się 328 negatywnych recenzji. Nie wygląda też na to, byśmy mieli do czynienia ze skoordynowanym „bombardowaniem recenzji” - negatywne komentarze zdają się raczej upustem frustracji. W tym samym czasie Cyberpunk 2077 zyskał też 1594 pozytywne oceny, a wyniki głosowania udowadniają, że zdecydowana większość graczy wybaczyła firmie CD Projekt wpadki i docenia starania deweloperów.

W nadchodzących miesiącach grających w Cyberpunk 2077 czeka sporo nowości, w tym duży dodatek fabularny Phantom Liberty. Ogłoszono też, że powstanie sequel o kodowej nazwie Project Orion, który ma „posunąć naprzód całą markę Cyberpunk i wykorzystać pełen potencjał tego mrocznego świata przyszłości”.

Zobacz także