Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gears 5 i Minecraft na nowej generacji - gameplay z Xbox Series X

Ulepszone wersje gier.

Produkcje z Xbox One będą dostępne także na nowej konsoli Microsoftu w nieco ulepszonej wersji. Prowadzony w serwisie YouTube kanał This Is opublikował materiał prezentujący gameplay z Gears 5 i Minecraft z Xbox Series X.

Pierwsza z wymienionych gier na platformie następnej generacji działa w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Tytuł uruchomiono w ustawieniach graficznych, które odpowiadają poziomowi ultra z PC.

Poza tym zastosowano system oświetlenia screen space global illumination oraz zaawansowane rozwiązanie związane z cieniami. Do tego w wersji Xbox Series X o 50 procent zwiększono liczbę cząsteczek.

Natomiast Minecraft na nowej konsoli korzysta z ray tracingu, czyli śledzenia promieni w czasie rzeczywistym, które znacznie zmienia wygląd gry. W filmie zaprezentowano fragmenty z włączoną i wyłączoną techniką graficzną.

Minecraft z ray tracingiem

Niedawno Microsoft ujawnił pełną specyfikację Xbox Series X. Urządzenie zagwarantuje czterokrotnie większą wydajność względem Xbox One X - według zapewnień koncernu z Redmond, zaoferuje moc na poziomie 12 teraflopów.

Następnie: Prezentacja PS5 już jutro - Sony ujawni nowe szczegóły na temat konsoli

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły