Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gabe Newell wysyła krasnala w kosmos

W celach charytatywnych.
  • Szef Valve wystrzeli w kosmos model krasnala Chompskiego
  • Akcja to nawiązanie do osiągnięcia z Half-Life 2: Episode 2

Gabe Newell - szef Valve - poinformował, że zamierza wysłać w kosmos krasnala ogrodowego. Celem akcji jest zebranie pieniędzy na cele charytatywne.

Inicjatywa to nawiązanie do osiągnięcia Little Rocket Man z Half-Life 2: Episode 2. Wyzwanie polega na wystrzeleniu znalezionego na początku zabawy krasnala o imieniu Chompski na orbitę. Figurkę trzeba jednak nieść ze sobą przez całą przygodę, co nie jest łatwym zadaniem.

Rzeczywisty model krasnala o wysokości 15 centymetrów wyprodukowała (z tytanu) firma Weta Workshop, a przedmiot wyśle w kosmos Rocket Lab - start rakiety odbędzie się w ciągu 14 dni od 15 listopada, choć na razie nie ujawniono dokładnego terminu.

Chompski znajdzie się na pokładzie jednej z rakiet

Wydarzenie będzie transmitowane w internecie, a Newell obiecuje, że za każdą osobę, która obejrzy stream na żywo lub jego zapis w ciągu 24 godzin, przekaże po jednym dolarze na rzecz pediatrycznego oddziału intensywnej terapii w dziecięcym szpitalu Starship w Nowej Zelandii.

Wystrzelenie Chompskiego jest częścią organizowanego przez wspomniane Rocket Lab projektu Flight 16, którego celem jest wysłanie 30 satelitów na orbitę heliosynchroniczną. Krasnal pojawi się w rakiecie także w celach testowych - posłuży do sprawdzenia nowej techniki druku 3D do tworzenia komponentów statków kosmicznych.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze