Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Francuzi protestują już nawet w Animal Crossing

Nowy front sprzeciwu.

Francuzi sprzeciwiający się reformie emerytalnej otwierają nowy front protestów. Gracze postanowili wyrazić niezadowolenie w... Animal Crossing, rozpalając ogniska i blokując ulice w popularnym tytule Nintendo.

Grupa oddanych fanów oczywiście nikomu szczególnie w ten sposób nie przeszkadza, ponieważ organizuje manifestacje na własnych wyspach. Liczy się zapewne przekaz: „Jesteśmy CGT!” - czytamy w opisie na Twitterze. Mowa o Confédération Générale du Travail, francuskiej konfederacji związków zawodowych.

Inicjatywę organizuje Le Perchoir, sporych rozmiarów grupa zrzeszająca miłośników Animal Crossing we Francji, licząca ponad 10 tysięcy członków na kanale w aplikacji Discord. Materiały wideo z protestów w grze znaleźć można w licznych serwisach społecznościowych, gdzie rozchodzą się w błyskawicznym tempie już od ponad tygodnia.

Gracze przygotowali nawet specjalne przedmioty, które wszyscy zainteresowani mogą pobrać na swoich wyspach, dołączając do strajków. Są na przykład chorągiewki i czapeczki z logo CGT, a także charakterystyczne, czerwone kamizelki odblaskowe, nieodłącznie związane z protestami we Francji.

Strach przed podniesieniem wieku emerytalnego z 62. na 64 lata spędza sen z powiek w tym kraju już od dłuższego czasu, a kolejny ogólnokrajowy strajk zaplanowano na 6 kwietnia. Prezydent Emmanuel Macron jak na razie pozostaje nieugięty, lecz kto wie, czy napięta sytuacja w Animal Crossing nie zmieni jego zdania.

Tymczasem produkcja Nintendo nie od dzisiaj służy także do wyrażania poglądów na temat prawdziwego świata. Podobnie było choćby w 2020 roku, gdy swoje niezadowolenie wyrażali gracze z Hongkongu, sprzeciwiający się zaostrzaniu prawa przez Chiny.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze