Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - Pomagierzy, przebieranie w budkach telefonicznych i skaner ID

Jak korzystać z nowości 2 sezonu.

Pomagierzy i skanery ID to jedne z wielu nowości w drugim sezonie drugiego rozdziału Fortnite. Wspomniane postacie to po prostu NPC, które są wrogo nastawione do gracza - jak Stormtrooperzy czy potwory z poprzednich sezonów.

Dzięki możliwości przebrania się w budkach telefonicznych możesz jednak obok nich przechodzić - a także użyć nowych skanerów ID, by dostać się do niedostępnych miejsc.

Na tej stronie:

Pomagierzy w Fortnite - lokacje i najważniejsze informacje

Pomagierów znajdziesz w pięciu nowych lokacjach na mapie w Fortnite. Każda z nich wiąże się z motywem głównym sezonu, czyli szpiegami i Agencją. Zaznaczyliśmy miejsca na poniższej mapie:

W każdej z powyższych lokacji znajdziesz Pomagierów z jednej z dwóch frakcji - Mroku lub Duchów.

NPC zaatakują, gdy tylko cię zobaczą, więc bądź przygotowany, że będziesz musiał się bronić.

Przed Pomagierami możesz się też ukrywać. Obowiązują zasady znane z gier skradankowych - nie biegaj (najlepiej kucnij) i trzymaj się z dala od ich linii wzroku.

Jeśli Pomagierzy zobaczą coś podejrzanego lub odkryją twoją lokację, nad ich głowami pojawi się wskaźnik.

Kiedy pokonasz NPC, ten nie zostanie od razu wyeliminowany, a padnie na ziemię. Możesz wtedy do niego podejść i przytrzymać przycisk odpowiedzialny za przeszukanie.

Twoja postać wykorzysta wtedy specjalne urządzenie, by ujawnić lokację najbliższych skrzyń i innych przydanych przedmiotów.

Wykorzystaj to, by efektywniej eksplorować mapę. Oczywiście przeszukanie nie spowoduje, że będziesz niewidoczny dla innych Pomagierów. Do tego służą budki telefoniczne.

Budki telefoniczne w Fortnite - jak przebrać się za Pomagiera

Jeśli chcesz spokojnie eksplorować jedną z nowych lokacji w Fortnite - tak, aby Pomagierzy cię nie atakowali - będziesz potrzebował przebrania.

Przebrać możesz się w czerwonych budkach telefonicznych. Te obiekty rozsiane są po lokacjach, które patrolują Pomagierzy.

Jedną z budek możesz znaleźć na pokładzie Jachtu (obok lądowiska dla helikopterów), a także w okolicach centrum Agencji:

Kiedy jesteś przebrany, Pomagierzy i systemy ochronne danej frakcji nie rozpoznają cię.

Ważna informacja - kiedy w przebraniu odniesiesz obrażenia, powrócisz do swojej dawnej postaci. Aby ponownie się ukryć, odwiedź budkę kolejny raz.

Skanery ID na drzwiach i skrzyniach

Oprócz NPC i budek, w każdej ze wspomnianych lokacji znajdziesz skanery ID. Bronią one dostępu do pewnych miejsc i otworzą się, jeśli masz odpowiednią identyfikację.

Chodzi oczywiście o odpowiednie przebranie z budki. W standardowym stroju wszystkie drzwi i skrzynki ze skanerami będą dla ciebie zamknięte.

Kiedy zdobędziesz więc przebranie, powróć do skanera. Jeśli masz odpowiedni strój, zamek otworzy się.

Warto też wiedzieć, że jeżeli masz problem ze znalezieniem przebrania, do niektórych „zamkniętych” miejsc prowadzi alternatywna droga, bez skanerów ID.

Jeśli chodzi o skrzynki ze skanerem, nie ma innego wyjścia - musisz mieć odpowiednie przebranie. Warto jednak włożyć w to nieco wysiłku, bo znajdziesz w nich wysokiej jakości wyposażenie.

Spis treści: Fortnite: rozdział 2, sezon 2 - wyzwania

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze