Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Folwark zwierzęcy” George'a Orwella zamieni się w grę

„Przygodowy tycoon”.

Powieść „Folwark zwierzęcy” autorstwa George'a Orwella doczeka się adaptacji jako gra wideo.

Za prace odpowiada grupa deweloperów z Wielkiej Brytanii, a projekt otrzymał pełną autoryzację ze strony osób zarządzających majątkiem pisarza.

Gra - pod tytułem Animal Farm - opisywana jest jako „przygodowy tycoon”. Wcielamy się w jedno ze zwierząt w gospodarstwie, na krótko przed rewolucją.

Kadr z filmu z 1999 roku

„Rozgrywka w ramach spójnej narracji połączy fabularne wybory oraz zarządzanie farmą, pozwalając graczom poznać skutki podejmowanych wyborów” - czytamy w opisie.

„Folwark zwierzęcy” jest alegorycznym przedstawieniem stalinizmu i jednocześnie głośnym ostrzeżeniem przed totalitaryzmem. Podobne założenia ma oferować gra.

„»Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie« to jedna z wielu lekcji w książce, aktualna tak samo dzisiaj, jak po zakończeniu II wojny światowej” - dodają twórcy, mają na myśli czas wydania powieści, w 1945 roku.

Nie ujawniono jeszcze żadnego materiału graficznego, lecz znamy listę twórców: Imre Jele (założyciel Bossa Studios), Andy Payne (założyciel Just Flight i AppyNation), Georg Backer (A Brave Plan, siera Fable), Jessica Curry (Everybody's Gone to the Rapture, Dear Esther) oraz Kate Saxon (Mafia 3, Obcy: Izolacja, Wiedźmin 3).

„W ostatniej dekadzie niektóre rządy zaczęły korzystać z języka, który niepokojąco przypomina to, co słyszałem, gdy dorastałem w komunistycznym reżimie” - komentuje Imre, urodzony na Węgrzech. „Czuję więc, że spopularyzowanie ostrzeżenia z Animal Farm to moje osobiste wyzwanie”.

Platformy docelowe to PC i „inne platformy”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze