Skip to main content

Fatalne recenzje „Ant-Man 3” skomentowane przez scenarzystę

Uwaga na możliwe spoilery.

Marvel Studios mierzy się w ostatnim czasie z krytyką po premierze widowiska „Ant-Man i Osa: Kwantomania”. Film oraz jego zakończenie nie przypadły do gustu wielu fanom. W jego obronie stanął scenarzysta, Jeff Loveness.

Można już powoli mówić o słabym początku piątej fazy Kinowego Uniwersum Marvela. Krytycy i widzowie wypominają trzeciej odsłonie „Ant-Mana” między innymi niedopracowany scenariusz, brak świeżych pomysłów, przesyt niedopracowanych efektów specjalnych, ubogość lokacji czy utratę potencjału komediowego.

Równie negatywnie oceniono zaproponowane zakończenie, w którym rzekomo brakuje mocnego akcentu w postaci zakończenia wątku głównej postaci lub uwięzienia bohatera w wymiarze kwantowym.

- W pewnym sensie kocham zakończenie, które ostatecznie mamy - stwierdził scenarzysta w dyskusji z portalem Collider. - Słyszę, co ludzie mówią, ale czuję, że jeśli po prostu ponownie zostawisz Ant-Mana w Wymiarze Kwantowym, to jest to dokładnie to samo, co stało się na końcu drugiego filmu, a wyjście z niego jest dokładnie tym, co dzieje się w „Endgame”.

„Ant-Man i Osa: Kwantomania” zaprezentował nowego antagonistę uniwersum - Kanga ZdobywcęZobacz na YouTube

Loveness szczerze przyznał, że był „zaskoczony pierwszymi recenzjami”, przez co czuł się przygnębiony przez dłuższy czas. Zmienił perspektywę patrzenia na opinie o swoim dziele dopiero po jednym z publicznych pokazów filmu, na którym widzowie świetnie się bawili.

- Pomyślałem wtedy: „Cholera! Nie, one są błędne! Mam rację! MODOK jest świetny - powiedział filmowiec w rozmowie z The Daily Beast. - Ogólnie jestem zadowolony z efektu i sądzę, że nauczyłem się przyjmować krytykę. A teraz, kiedy dowiedziałem się, że nie jest tak wcale źle, mogę po prostu dalej zająć się tworzeniem i kolejnymi projektami.

Statystyki i prognozy są jednak mało optymistyczne. Film „Ant-Man i Osa: Kwantomania” może pochwalić się w miarę udanym otwarciem na poziomie prawie 107 milionów dolarów, ale już w trakcie kolejnego weekendu produkcja zanotowała spadek o blisko 70 procent. W sumie do tej pory widowiska przyniosło około 365 milionów dolarów, według Box Office Mojo. Przypomnijmy, że budżet wyniósł 200 milionów dolarów.

Zobacz także