Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 w 60 FPS na Xbox Series S - porównanie z wersją Xbox One

Prezentacja wstecznej kompatybilności.
  • Wsteczna kompatybilność podwaja liczbę FPS w niektórych tytułach
  • Starsze gry otrzymają automatyczną obsługę HDR

Microsoft opublikował wideo, które prezentuje możliwości wstecznej kompatybilności na konsolach następnej generacji firmy. Nagranie przedstawia Fallout 4 uruchomione na Xbox Series S.

Z filmu wynika, że na wspomnianym urządzeniu gra osiągnie 60 klatek na sekundę. Materiał porównuje również działanie produkcji Bethesdy na nowej platformie amerykańskiego koncernu z wersją Xbox One, funkcjonującą w 30 FPS.

We wpisie na stronach Microsoftu przypomniano, że wsteczna kompatybilność na urządzeniach następnej generacji udoskonala tytuły ze starszych konsol. W przypadku niektórych gier udało się podwoić liczbę wyświetlanych klatek.

Firmie nie udało się podnieść płynności w wielu produkcjach ze względu na ograniczenia związane z fizyką i animacjami. Zwiększono jednak rozdzielczość - maksymalnie do 1440p na Xbox Series S i 4K na Xbox Series X.

Subnautica i Fuzion Frenzy z wyłączonym i włączonym HDR

Ponadto każda gra uruchamiana we wstecznej kompatybilności otrzyma automatycznie obsługę HDR - rozwiązania, które w znacznym stopniu zwiększa spektrum wyświetlanych na ekranie kolorów. Do tego ulepszone filtrowanie tekstur.

Xbox Series X i Xbox Series S zadebiutują 10 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze