Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring najpewniej nie ukaże się przed kwietniem 2022 roku

Plus: wyciekł nowy klip z gry.
  • Raport właściciela From Software sugeruje, że Elden Ring nie pojawi się przed kwietniem 2022 roku
  • Wydanie gry jest częścią średnioterminowych planów firmy

Elden Ring nie zadebiutuje przed kwietniem 2022 roku - wynika z raportu finansowego Kadokawa Corporation, które jest właścicielem odpowiedzialnego za projekt studia From Software.

W dokumencie opisano plany „średnioterminowe”, wspominając o celach na okres pomiędzy kwietniem 2022 roku a marcem 2023 roku. Priorytety obejmują wydanie „dużych tytułów”, a jeden ze slajdów koncentruje się właśnie na nowej grze twórców Dark Souls.

Fragment prezentacji Kadokawa Corporation

Na fakt, że produkcja nie ukaże się w najbliższych miesiącach wskazują również prognozy finansowe Kadokawa Corporation na rok fiskalny kończący się w marcu 2022. Oczekiwania są ostrożne - firma nie spodziewa się podobnych wyników, jak we właśnie zakończonym. Jeżeli na rynku miałoby się ukazać Elden Ring, szacunki byłyby optymistyczniejsze.

To nie wszystko: na forum 4chan opublikowano sześciosekundowy klip, który pochodzi podobno z gry. Nagranie jest w kiepskiej jakości i nie ujawnia szczegółów, ale okraszone jest napisem „poufne” - tym samym, który pojawił się na wcześniejszych filmach z projektu. Materiał udostępniono już między innymi na Reddicie.

Nową produkcję studia From Software zapowiedziano w 2019 roku, ale do tej pory nie przedstawiono zbyt wielu informacji o projekcie. Wiadomo jednak, że akcję osadzono w świecie wykreowanym przez George'a R.R. Martina, autora „Pieśni lodu i ognia”.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze