Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dźwięku 3D Tempest z PS5 początkowo nie usłyszymy z TV

Rozwiązanie Sony zadziała tylko na słuchawkach.

Jednym z elementów PS5 jest dźwięk 3D, oparty na przygotowanym przez Sony silniku Tempest. Firma poinformowała teraz jednak, że początkowo trójwymiarowego audio nie usłyszymy na głośnikach telewizora.

W dniu premiery platformy wspomniane rozwiązanie będą obsługiwały jedynie słuchawki. System zadziała na wielu modelach dostępnych obecnie na rynku - zarówno podłączanych poprzez USB bezpośrednio do konsoli, jak i minijacka do kontrolera DualSense.

Pulse 3D dostosowane są pod dźwięk 3D, ale system zadziała na większości słuchawek

Sony zapewnia jednocześnie, że obecnie trwają prace nad dostosowaniem trójwymiarowego dźwięku do głośników wbudowanych w telewizory poprzez wirtualizację przestrzennego audio. Nie wiadomo jednak, kiedy mechanizm zadebiutuje.

Silnik Tempest 3D AudioTech pozwoli deweloperom bardzo dokładnie pozycjonować dźwięk. Dzięki systemowi, gracz powinien lepiej orientować się, skąd dobiegają odgłosy - przykładowo w Horizon Zero Dawn będzie mógł łatwiej lokalizować wrogie maszyny na podstawie hałasu wydawanego przez roboty.

PS5 trafi do sprzedaży 19 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze