Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Drugi sezon Diablo 4 będzie napakowany treścią - zapewnia Blizzard

W planach dwie transmisje.

W przyszłym miesiącu w Diablo 4 rozpocznie się drugi sezon aktualizacji. Blizzard podgrzewa atmosferę i zapewnia, że Season of Blood zaoferuje mnóstwo treści.

Menedżer serii - Rod Fergusson - pochwalił się rozmiarem patcha w serwisie X. Jak zapewnił, zawartości będzie tak dużo, że firma szykuje nie jedną, lecz dwie transmisje na żywo, by wystarczyło czasu na omówienie wszystkich nowości.

„W 2. sezonie jest tylko rzeczy, że Adam Fletcher będzie musiał poprowadzić dwa pokazy, by wszystkim się zająć” - napisał deweloper. W odpowiedziach pojawił się sam Fletcher, który potwierdził informacje i dodał, że każdy ze streamów potrwa około dwóch godzin.

„To nie przesada” - poparł kolegów także Adam Jackson, główny projektant klas postaci w Diablo 4. „Zespół ciężko pracuje, by przygotować ekscytujący zestaw aktualizacji. Jestem bardzo podekscytowany, żeby wszystko to pokazać”.

Brzmi obiecująco, choć gracze będą z pewnością patrzeć na zapowiedzi z ostrożnością. Już pierwszy sezon zaraz po premierze miał obfitować w interesujące nowości. Skończyło się na spaczonych sercach i nikt by nie zauważył, gdyby kompletnie je pominąć. Również towarzysząca przepustka sezonowa nie obfitowała w masę skinów.

Czynnikiem łagodzącym może być fakt, że był to właśnie pierwszy sezon, wydany zaraz po premierze. Teraz twórcy mieli zapewne więcej czasu, by skupić się tylko na łatce, nie musząc przejmować się jednoczesnym kończeniem samej „podstawki”.

Nie da się także ukryć, że Season of Blood może być pewnym „być albo nie być” dla gry. Podstawowe Diablo 4 po początkowej euforii zostało ocenione raczej chłodno, a pierwszy sezon nie poprawił sytuacji - wprost przeciwnie, raczej ją pogorszył. Blizzard musi więc jak najszybciej ponownie przyciągnąć graczy.

Jak wiemy już od sierpnia, Sezon Krwi wystartuje 17 października. W roli głównej towarzyszki - Erys - zaangażowano nawet popularną aktorkę, Gemmę Chan. Celem będzie poradzenie sobie z plagą wampirów, które najwyraźniej zajmują się produkcją hord zombie do wyeliminowania.

Twórcy szykują pięciu „nowych i powracających” bossów do pokonania i aktualizację nagród zdobywanych za punkty Sławy. Do tego elementy, o które gracze dopraszają się od dawna, jak więcej miejsca na przedmioty w schowku oraz sakwa na znajdowane klejnoty. Będzie też odświeżenie tego, jak działają statystyki odporności na obrażenia.

Wygląda na to, że w sferze mechaniki rozgrywki najważniejszą nowością w drugim sezonie będą specjalne, wampirze moce, które otrzymają postacie graczy. Nie zabraknie również szeregu misji fabularnych do wykonania, właśnie z pomocą wspomnianej Erys.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze