Skip to main content

Dragon Age: The Veilguard mocno zamiesza w gameplayu, ale to wciąż gra singleplayer

Będzie kilka zmian.

Choć na pierwszy oficjalny gameplay z Dragon Age: The Veilguard musimy poczekać jeszcze kilka dni, BioWare już teraz uchyliło rąbka tajemnicy w temacie rozgrywki. Okazuje się, że gra odejdzie od rozwiązania znanego z poprzednich odsłon.

Wieści pochodzą bezpośrednio od źródła, a więc producenta Garego McKay'a, który opowiadał o grze w rozmowie z IGN. Największą różnicą w porównaniu do ostatnich odsłon będzie ograniczenie liczby podążających za nami towarzyszy do dwójki bohaterów. Taki limit jest dobrze znany fanom Mass Effecta, ale w Dragon Age będzie zupełną nowością.

Jak na grę RPG przystało, strategia w walce jest ważna, ponieważ do każdego starcia zabierasz dwóch towarzyszy” - wyjaśnia McKay. „Każdy z nich posiada unikalne moce i zdolności, które mają bezpośredni wpływ na to, w jaki sposób pokonasz wrogów”.

Ograniczenie wzięło się zapewne z faktu, że w całej grze napotkamy tylko siedem postaci, które będziemy mogli dołączyć do drużyny. W Inkwizycji i Dragon Age 2 do wyboru dostaliśmy dziewiątkę kompanów, a w Dragon Age Origins mogliśmy wybierać spośród nawet dziesięciu bohaterów (choć niektórych odblokowywaliśmy tylko w szczególnych przypadkach).

Zobacz na YouTube

Powraca też dobrze znany system aktywnej pauzy, ale tym razem w walce skorzystamy z kołowego okna umiejętności, które - zdaniem McKay'a - ma zaoferować jeszcze bardziej strategiczne podejście. Deweloper nie ujawnił, czy równocześnie otrzymamy tryb taktyczny z izometrycznym spojrzeniem na pole bitwy. Funkcja pojawiła się w Inkwizycji, ale najczęściej tylko przeszkadzała przez mocno ograniczoną kamerę.

Dragon Age: The Veilguard to gra singleplayer

W oddzielnym wpisie na platformie X drugi producent wykonawczy - Michael Gamble - doprecyzował, czym właściwie Dragon Age: The Veilguard jest. Wzmianka o „eksperymentach z elementami sieciowymi” zamieszczona w zapowiedzi gry zaniepokoiła fanów, ale - jak się okazuje - niesłusznie. „To najczystsza produkcja singleplayer” - potwierdził twórca.

Pierwszy oficjalny gameplay z Dragon Age: The Veilguard zobaczymy 11 czerwca o godzinie 17:00, na oficjalnym kanale YouTube. BioWare przygotowało 15-minutowy pokaz gameplayu z samego początku gry.

Zobacz także