Skip to main content

Dodatki do gry straszą szokującymi grafikami. Hakerzy wzięli na cel Garry’s Mod?

Aktualizacja: niewybredny „żart” okazał się zemstą autora dodatku.

Aktualizacja: jak zauważył nasz czytelnik, niewybredny „żart” okazał się sprawką autora dodatku, który po zbanowaniu postanowił wyładować frustrację na użytkownikach swojego dzieła. Dziękujemy Gryfikowi za informację.


Oryginalna wiadomość: Fani popularnej produkcji Garry’s Mod przeżyli chwile grozy. Użytkownicy posiadający dodatek Glue Library - bądź jakiekolwiek rozszerzenia na nim bazujące - po włączeniu gry widzieli nieprzyzwoitą grafikę i słyszeli nieprzyjemny dźwięk, odtwarzany z maksymalną głośnością.

Sprawę nagłośnił na twitterze Youtuber o pseudonimie T9. Gracze szybko odkryli inne modyfikacje, zawierające po ostatnich aktualizacjach podobne „niespodzianki”.

Jak ustalił portal PC Gamer, użytkownicy forum gry w serwisie Reddit podejrzewają, że twórcy dodatków mogli paść ofiarami hakera, ponieważ ich dzieła nigdy wcześniej nie sprawiały graczom problemów. W plikach modów znaleziono jednak wiadomość sugerującą, że jest to celowy żart ze strony prawdziwego twórcy Glue Library.

Na ten moment nie wiadomo, kto faktycznie stoi za nietypową sytuacją. Fani Garry’s Mod udostępnili w Warsztacie Steam starsze wersje dodatków, pozbawione niechcianej zawartości.

Garry’s Mod to popularny tytuł, pozwalający na niemal dowolną zabawę silnikiem Source i importowanie do gry niestandardowej zawartości. Gracze mogą budować skomplikowane konstrukcje lub tworzyć alternatywne tryby zabawy. Produkcja jest również chętnie używana do tworzenia krótkich filmów animowanych.

Zobacz także