Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Divinity: Original Sin 2 - Reaper's Coast: wątek główny

Opis głównej misji fabularnej Powerful Awakening w 3 rozdziale gry.

Po zakończeniu bitwy na Lady Vegeance oraz odwiedzeniu Hall of Echoes ponownie trafisz na statek, a w dzienniku pojawi się nowa misja o nazwie Powerful Awakeing. Porozmawiaj z kompanami, po czym udaj się w lewo. Na górze znajdziesz łódź - wejdź z nią w interakcję, dzięki czemu zostaniesz przeniesiony na plażę w Reaper's Coast.

Twoim pierwszym celem, zleconym przez Malady, będzie odnalezienie Meistr Siva. Zacznij kierować się ścieżką na północ. Omiń wejście do Driftwood, przy którym stoją strażnicy i kontynuuj, aż dotrzesz do podestu z wisielcem (1 na mapie poniżej). Okaże się, że to właśnie poszukiwana Meistr Siva.

Ważniejsze miejsca związane z wątkiem głównym w Reaper's Coast.

Zbliż się do wisielca i rozpocznij rozmowę. W jej trakcie pojawi się możliwość przecięcia więzów i uwolnienia straceńca. Skorzystaj z tego, po czym rozpraw się z kilkoma strażnikami, którzy zaatakują drużynę.


Zdobycie Spirit Vision

Po zakończonej walce udaj się do domu Sivy (2 na mapie powyżej) w Driftwood. Na miejscu porozmawiaj z uratowaną kobietą, która powie o dalszych instrukcjach. Twoim celem będzie dotarcie do piwnicy do której prowadzi tajne przejście.

Meistr Siva (1), obraz (2), za którym znajduje się dźwignia oraz właz (3) prowadzący do tajnego przejścia.

Aby z niego skorzystać należy przesunąć obraz znajdujący w narożniku mieszkania (2 na obrazku powyżej). Znajdziesz za nim dźwignię, którą aktywuj. W ten sposób przesuniesz łóżko znajdującego się z lewej (3 na obrazku powyżej) i odsłonisz właz prowadzący do tajnego przejścia. Skorzystaj z niego podając kod, który wcześniej zdobyłeś podczas rozmowy z Sivą.

Zejdź na dół i podejdź do gospodyni. Rozpocznij rozmowę, z której dowiesz się, że Siva chce przenieść bohatera do Hall of Echoes. Aby to uczynić należy jednak posiadać odpowiednie składniki i odprawić rytuał umożliwiający przejście do krainy bogów.

Szafka (1), w której znajdziesz elementy niezbędne do odprawienia rytuału, kratka (2) i pokrętło (3).

Po wysłuchaniu kobiety przeszukaj szafkę (1 na obrazku powyżej) znajdującą się za nią. W środku znajdziesz wszystkie elementy potrzebne do odprawienia rytuału, a zatem: Obsidian Lancet, Blackroot i Ritual Bowl. Po ich zdobyciu wykonaj następujące kroki:

  • Użyj Obsidian Lancet na głównym bohaterze. Stworzysz w ten sposób Bloody Obsidian Lancet.
  • Kliknij na Bloody Obsidian Lancet i wybierz opcję Combine With, po czym wybierz z menu Blackroot i Ritual Bowl. Połącz wszystko wybierając opcję Combine.
  • Następnie umieść Ritual Bowl z krwią na kracie w ziemi (2 na obrazku powyżej) i pokręć zaworem (3 na obrazku powyżej).
  • Powstanie Hallucinogenic Smoke Cloud, z którą wejdź w interakcję.

W ten sposób przeniesiesz się do Hall of Echoes. Rusz jedyną możliwą drogą, która prowadzi do ducha głównego bohatera. Porozmawiaj z nim, dzięki czemu otrzymasz nową umiejętność - Spirit Vision. Dzięki niej możesz od teraz wykrywać duchy znajdujące się w pobliżu bohatera. Skorzystaj z niej, po czym porozmawiaj z Amadią i wróć do rzeczywistości przechodząc przez chmurę z prawej strony.

Kolejnym celem będzie rozwinięcie u bohatera możliwości gromadzenia drugiego punktu źródła. Możesz to uczynić na kilka sposobów związanych z wykonywaniem pewnych misji. Poniżej znajdują się przykładowe zadania, których wypełnienie aktywuje drugi punkt źródła:


Source Vampirism i podróż na Nameless Isle

Po zdobyciu kolejnego punktu źródła wróć do piwnicy (2 na mapie powyżej) i ponownie przeprowadź taki sam rytuał, jak poprzednio. Gdybyś miał problemy ze składnikiem o nazwie Blackroot, to znajdziesz go w lesie na zachodzie (3 na mapie powyżej).

Amadia nauczy bohatera umiejętności Source Vampirism.

Po odprawieniu rytuału ponownie udaj się do Hall of Echoes, gdzie porozmawiaj z Amadią (obrazek powyżej). W ten sposób otrzymasz nową zdolność - Source Vampirism. Użyj jej na Amadii, po czym wróć do rzeczywistości przez chmurę, która się pojawi.

Po powrocie zostaniesz zaatakowany przez dwóch przeciwników, którzy zabiją Sivę. Rozpraw się z nimi, po czym przeszukaj ciało kobiety. Znajdziesz przy niej cenne przedmioty oraz notatkę z szyfrem do sejfu. Użyj umiejętności Spirit Vision, aby porozmawiać z duchem Sivy.Następnie wróć na pokład statku Lady Vegeance i porozmawiaj z Malady. Jeśli jesteś gotowy do podróży to powiedz jej o tym. Drużyna wypłynie na Nameless Isle, a wszystkie zadania na Reaper's Coast zostaną automatycznie zakończone i nie będziesz mógł do nich wrócić.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze