Skip to main content

Disney Plus - kiedy w Polsce, seriale, premiera, cena

Jak korzystać i oglądać?

Disney Plus (Disney+) to usługa streamingowa w stylu Netflix czy Amazon Prime Video. Pozwala oglądać filmy i seriale z obszernej biblioteki Disneya. Platforma nie jest jeszcze dostępna w Polsce.

Obecnie Disney Plus można wykupić legalnie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Holandii.


Disney Plus - kiedy start w Polsce?

Disney + oficjalnie trafi do Polski 14 czerwca 2022 roku.

Warto dodać, że - mimo iż streaming Disneya oficjalnie nie jest jeszcze dostępny w naszym kraju - na platformie są już zaimplementowane polskie napisy do filmów i seriali.


Cena Disney Plus

Koszt miesięcznego abonamentu usługi Disneya w Polsce wyniesie 28,99 zł.

Istnieje też opcja wykupienia dostępu do platformy na cały rok z góry - to koszt 289,99 zł czyli o niecałe 60 zł mniej niż w przypadku opłacania abonamentu co miesiąc przez rok.


Seriale i filmy - Star Wars i Marvel

W ofercie Disney Plus znajdują się między innymi wszystkie klasyczne i bardziej współczesne bajki animowane Disneya, a także animacje studia Pixar. Fani kreskówek mogą też znaleźć na tej platformie różne produkcje wytwórni Fox, choćby animowany serial o X-Menach.

Do tego oczywiście filmy Marvela i wszystkie produkcje związane z uniwersum Gwiezdnych Wojen, a także wiele starszych filmów - od lat 50. wzwyż. Obejrzymy między innymi Tron z 1982 roku czy Marry Poppins z 1964 roku.

Disney przygotował też jednak oryginalną zawartość związaną z uniwersum Marvela oraz Star Wars, tworzoną specjalnie z myślą o platformie Disney+. To przede wszystkim:

  • Mandalorianin. Serial przedstawiający historię łowcy nagród. Akcja rozgrywa się po wydarzeniach z Imperium Kontratakuje.
  • The Falcon and Winter Soldier. Serial o Falconie i Zimowym Żołnierzu z akcją po wydarzeniach z filmu Avengers: Koniec gry.
  • WandaVision. Serial przedstawiający alternatywną wersję wydarzeń i związek Scarlett Witch z Visionem z uniwersum Marvela.
  • Loki. Serial o losach Lokiego, po zniknięciu tej postaci w trakcie wydarzeń z Avengers: Endgame.
  • Hawkeye. Serial na podstawie komiksów Matta Fractiona, opowiadający o Clincie Burtonie i jego podopiecznej, która także przyjmie pseudonim Hawkeye'a.
  • What if.... Antologia animacji z historiami alternatywnymi ze świata Marvela, przedstawiające choćby Kapitana Amerykę jako zombie.
  • Obi-Wan Kenobi - serial. Serial zadebiutuje 27 maja. W postać mistrza Jedi ponownie wcieli się Ewan McGregor.
Zobacz na YouTube

Oryginalna zawartość Disney Plus niezwiązana z Gwiezdnymi Wojnami czy Marvelem to między innymi serial High School Musical: The Musical: The Series czy też program odcinkowy The World According to Jeff Goldblum.

Zobacz także