Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty z ciekawym nawiązaniem do Matrixa

Intrygujące znalezisko w Dogtown.

Pewien gracz podzielił się znaleziskiem, na które natrafił podczas gry w Cyberpunk 2077 Phantom Liberty. Wygląda na to, że twórcy z CD Projekt Red umieścili w grze małe nawiązanie do kultowego filmu „Matrix”.

Użytkownik Cerber_4_25 opublikował na Reddicie nagranie pokazujące easter egga i jego lokację, co może okazać się pomocne w przypadku chęci zobaczenia go na własne oczy, ponieważ sekret ukryty jest w dość odizolowanym miejscu, a dotarcie do niego wymaga odrobiny wysiłku. Nieopodal charakterystycznej piramidy w Dogtowan możemy skorzystać z nieoczywistej ścieżki, która zaprowadzi nas do budynku z ciekawym smaczkiem.

Po wejściu przez okno do wnętrza jednego z wieżowców, natrafimy na dwa czerwone fotele, stolik i niepodłączony żadnymi przewodami, ale działający telewizor. Wygląd mebli oraz ich aranżacja powinny od razu przykuc uwagę fanów filmu „Matrix”, ponieważ jako żywo przypominają to, co widzieliśmy w słynnej scenie rozmowy Morfeusza z Neo, w której kapitan Nabuchodonozora wyjawia Thomasowi Andersonowi prawdę na temat świata.

Am I overreacting, or is it actually something strange? (Subtitles Included)
by u/Cerber_4_25 in cyberpunkgame

Biorąc pod uwagę, że aktor Keanu Reeves wcielił się zarówno w postać Neo w „Matrixie”, jak i w Johnny'ego Silverhanda w Cyberpunku 2077, trudno doszukiwać się tu przypadkowej aranżacji mebli. Ponadto kultowy film z 1999 roku w dużym stopniu przyczynił się do popularyzacji cyberpunku jako gatunku, co dodatkowo może tłumaczyć chęć deweloperów z CD Projektu do wykonania małego ukłonu w stronę „Matrixa” i jego fanów.

Ponadto gracze zwrócili uwagę na tajemniczy wzór wyświetlany na ekranie telewizora, który zdaniem niektórych może nieść zaszyfrowany przekaz lub innego rodzaju tajemnicę, choć równie dobrze może być wyłącznie elementem ozdobnym. Warto natomiast podkreślić, że w Cyberpunku 2077 (i Wiedźminie 3) nadal ukrytych jest mnóstwo easter eggów, których gracze dotąd nie odnaleźli, co ujawnili sami twórcy gry.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze