Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Burger King zapowiada kolejną prezentację PS5?

Aktualizacja: to promocja, ale tylko na terenie USA.

Aktualizacja: materiał nie był zapowiedzią prezentacji PS5, a konkursu, w którym mogą wziął udział mieszkańcy USA. Burger King oferuje 1000 egzemplarzy konsol, a także subskrypcje PS Plus oraz gry: Sackboy Wielka Przygoda i Demon's Souls.

Zainteresowani muszą złożyć w sieci fast foodów zamówienie o wartości co najmniej 5 dol., za co otrzymają token, upoważniający do wzięcia udziału w losowaniu.


Oryginalna wiadomość: Amerykańska sieć Burger King opublikowała nagranie, które może zapowiadać kolejną prezentację PS5.

W filmie postać - maskotka firmy - zagląda do torby z tajemniczą zawartością. Przy otwieraniu opakowania pojawia się niebieska poświata, budząca skojarzenia z konsolami PlayStation. Słychać też charakterystyczny dźwięk.

Wideo wieńczy napis z datą 15 października. Spekuluje się, że właśnie w tym terminie - czyli w najbliższy czwartek - odbędzie się kolejna prezentacja PS5, choć na razie oficjalnie nie zapowiedziano żadnego wydarzenia.

Niewykluczone, że wtedy Sony przedstawi szczegóły na temat interfejsu użytkownika, co sugeruje wspomniany odgłos. Dźwięk po raz pierwszy można było usłyszeć w trakcie czerwcowego pokazu - już wówczas podejrzewano, że będzie towarzyszył użytkownikom podczas włączania nowej konsoli.

Nagranie nie musi mieć jednak związku z prezentacją urządzenia - jak zwraca uwagę serwis VG247, istnieje możliwość, że wideo zwiastuje organizowany przez Burger King konkurs, w którym do wygrania będzie PS5. Podobny przygotował Microsoft z Taco Bell.

PlayStation 5 ukaże się 19 listopada. W planach są dwie wersje - z czytnikiem płyt i pozbawiona napędu edycja Digital.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze