Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Beta Starfield to kolejne kreatywne oszustwo

Choć brzmi kusząco.

Wrześniowa premiera Starfield to świetna okazja dla cyberprzestępców wszelkiej maści. W sieci nie brak pułapek na nieświadomych graczy, a jedną z nich jest rzekoma otwarta beta kosmicznego RPG.

Dla wielu pomysł zabrzmi zapewne absurdalnie, warto mieć jednak w pamięci, że nie każdy musi być obeznany w podstawowych zasadach internetowej higieny. Z tego też powodu serwis PCGamer ostrzega przed rzekomą ofertą dostępu do wersji testowej Starfield.

Nie omiń tej ekscytującej przygody. Zagraj teraz. Ciesz się akcją wraz ze znajomymi. Otwarty świat” - czytamy w dosyć nieskładnym podpisie widniejącym pod linkiem do podejrzanej strony. Co ciekawe, wynik wyszukiwania zaprezentowany przez PCGamer pokazuje, że pułapka wyświetliła się na samym szczycie listy, wyprzedzając nawet oficjalną stronę gry.

Źródło: PCGamer

Oszustwo nie uszło uwadze czujnych internautów, którzy postanowili przestrzec kolejnych graczy za pośrednictwem serwisu Reddit. „Kliknąłem w to, gdy byłem półprzytomny. Przeszedłem cały proces aż do pobrania pliku z instalatorem, a później spanikowałem. Niech moja głupota będzie ostrzeżeniem dla innych” - opowiada cjcj4040. „Uwielbiam fakt, że Google zasugerowało oczywiste oszustwo jako najlepszy wynik wyszukiwania” - skomentował sarkastycznie Swtor_Vanguard.

Kreatywność internetowych oszustów nie zna granic, o czym mogliśmy się przekonać już w styczniu. Wraz z premierą serialu „The Last of Us” w sieci zaczęło pojawiać się coraz więcej stron phishingowych, na których mogliśmy zakupić rzekomo wcześniejszy dostęp do kolejnych odcinków. Przypomnijmy, że najlepszym sposobem na uniknięcie przykrej niespodzianki pozostaje wystrzeganie się podejrzanych stron i linków nieznanego pochodzenia.

Graczom pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość, bowiem oficjalną premierę Starfield zaplanowano na 6 września. Więcej szczegółów w temacie samej rozgrywki otrzymamy już 11 czerwca podczas imprezy Xbox Games Showcase. Tytuł zmierza na PC oraz konsole Xbox Series X/S.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze