Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 ma rzekomo aż 17 tysięcy wariantów zakończeń

To nie pomyłka.

Baldur's Gate 3 to bez wątpienia najambitniejszy projekt studia Larian, a każde kolejne informacje o grze zdają się to tylko potwierdzać. Jak się okazuje, skalę projektu odzwierciedlono także w liczbie dostępnych wariantów zakończeń.

Tych ma być bowiem aż 17 tysięcy. Taką informację przekazał przynajmniej popularny YouTuber Fextralife, który miał okazję zapoznać się z pełną wersją Baldur's Gate 3, a także porozmawiać z jedną ze scenarzystek gry.

-Spędziłem trochę czasu na rozmowie z Chrystal, jedną ze scenarzystek projektu, pracującą głównie nad zakończeniem gry - opowiadał Fextralife. - Zajmowała się tym przez sześć miesięcy. Mowa o samej końcówce, co jest niewiarygodne. Zapytałem ją: „ile jest wariantów zakończenia?”. Powiedziała mi, że 17 tysięcy.

Po usłyszeniu tak absurdalnej liczby w głowie automatycznie pojawiają się myśli, że Fextralife przesadza, albo po prostu się przesłyszał. Informacje potwierdził jednak Michael Douse, dyrektor wydawniczy Larian Studios, na swoim Twitterze. „O nie, dowiedzieli się o 17 tysiącach” - napisał.

Od razu trzeba jednak zaznaczyć, że na pewno nie mowa o tysiącach pełnoprawnych ścieżek fabuły, z których każda doprowadzi do innego zakończenia głównego wątku. Najprawdopodobniej pod koniec gry otrzymamy po prostu animowaną planszę podsumowującą wszystkie podjęte przez nas wybory oraz ich konsekwencje, tak jak to było choćby w Wiedźminie 3 lub Divinity Original Sin 2 - ostatniej produkcji Larian Studios.

Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż mówimy o potężnej skali i ogromnym nakładzie prac deweloperów. Nic dziwnego, że ludzie z branży nazywają Baldur's Gate 3 anomalią, której stworzenia mogła podjąć się jedynie ekipa z Larian. Przypomnijmy, że w grze ma znaleźć się także ponad 170 godzin przerywników filmowych, a pełnoprawne przejście tytułu ma zająć nawet 100 godzin.

Baldur's Gate 3 zadebiutuje na PC już 3 sierpnia, natomiast na PS5 zagramy 6 września. Zgodnie z założeniami twórców, wersja na Xboxy powinna ukazać się do końca 2023 roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze