Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - księżycowa latarnia: jak zdobyć

Lampa umożliwiająca dotarcie do Wież Wschodzącego Księżyca.

Księżycowa latarnia w BG3 to magiczny przedmiot, którego potrzebujesz, aby podróżować przez mroczne cienie w akcie drugim. Na tej stronie sposób na zdobycie lampy, by móc kontynuować wątek główny w wiosce Reithwin i dotrzeć do Wież Wschodzącego Ksieżyca.

Gdy wkroczysz do aktu drugiego, wkrótce rozpoczniesz zadanie Poszukaj ochrony przed klątwą cienia. Podstawowa ochrona to wykorzystywanie światła z pochodni, magii lub świecących broń oraz opcjonalnie błogosławieństwo Isobel - sposób jego zdobycia znajdziesz w opisie wspomnianego wyżej zadania. Obie te metody gwarantują jedynie cząstkową ochronę. Nie wejdziesz do pobliskiego miasteczka Reithwin, a tym samym do Wież Wschodzącego Księżyca, jeśli nie posiadasz Księżycowej latarni - to jedyna metoda bezpiecznej podróży wśród gęstych cieni.

Pierwsza sprawa to droga, którą docierasz do ziem spowitych przez cień: przez Podmrok i kolejno Kuźnię Gryma (wejście od wschodu) lub przez Górską przełęcz (wejście od północy). W pierwszym przypadku napotkasz gobliny: współpraca z nimi pomoże ci wywołać Kar'nissa - hybrydę człowieka i pająka. To on jest posiadaczem tytułowej latarni. Wchodząc od północy domyślnie spotykasz Harfiarzy, którzy będą chcieli Kar'nissa pokonać.

Tak czy owak - latarnię ma Kar'niss i musisz mu ją odebrać lub z nim współpracować. Decyzję możesz podjąć później - w pukcie zasadzki, opowiadając się po jednej ze stron.

Wystarczy zabić Kar'nissa, aby zdobyć latarnię. Jeśli się z nim sprzymierzysz, zaprowadzi cię do Wież lub możesz go przekonać (perswazja), by oddał ci lampę.

UWAGA: latarnia gwarantuje ochronę tylko tym, którzy znajdują się w jej zasięgu, ponadto musisz trzymać ją w ręce (jako pochodnię). Jeśli jednak uwolnisz wróżkę uwięzioną w lampie, otrzymasz jej błogosławieństwo (oraz wszyscy kompani), które zapewnia pełną ochronę przed klątwą cienia, gdziekolwiek się znajdujesz.

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze