Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur’s Gate 3 dostanie cross-play na PC i konsolach

Larian potwierdza plany.

Twórcy Baldur’s Gate 3 planują rozbudować tytuł o cross-play na PC i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Gracz będą więc mogli - teoretycznie - zebrać drużynę bez względu na platformę.

Michael Douse z Larian potwierdził plany w rozmowie z Eurogamerem. Jak dodał, założenia twórców zawsze zakładały wsparcie dla takiej rozgrywki, ale deweloperzy po prostu nie zdążyli na debiut pełnej wersji na początku sierpnia.

- To zawsze było w planach - przyznał deweloper. - Ale wiedzieliśmy, że nie będzie tego na premierę. Opcja znajduje się jednak w planie rozwoju i chociaż mamy pewien pogląd na to, kiedy chcielibyśmy ją wydać, nie chcemy podawać daty, dopóki nie będziemy pewni.

W zależności od konkretnych terminów, być może zagramy najpierw na PC i PlayStation 5, a Xbox Series X/S dołączy później. Z drugiej strony, twórcy mogą poczekać z cross-playem na wydanie wszystkich odsłon sprzętowych - a port na konsole Microsoftu powinien być gotowy jeszcze w tym roku.

Obecnie Baldur’s Gate 3 pozostaje dostępne na komputerach osobistych i na konsoli Sony. W obu przypadkach wspiera kooperację przez sieć oraz na podzielonym ekranie oraz swobodne przenoszenie zapisów pomiędzy tymi urządzeniami.

Split-screen na wydanej niedawno wersji PS5 nie jest zapewne idealny. Gra już w przypadku jednej perspektywy ma wysokie wymagania sprzętowe, więc jej podział sprawia, że włączana jest blokada 30 klatek na sekundę (zamiast 60 FPS w trybie wydajności). Samo Larian w uwagach dla recenzentów wersji PlayStation 5 potwierdzało, że problemy są szczególnie dotkliwe w trzecim akcie, co zapewne nie będzie niespodzianką dla osób, które widziały ten rozdział na PC.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze