Skip to main content

Assetto Corsa 2 z okienkiem wydawniczym. Świetne wyniki serii

Wymagający symulator ma zaskakująco wielu fanów.

Wydawca symulatorów wyścigowych z serii Assetto Corsa podzielił się wynikami finansowymi, jakie osiągnęła marka. W dokumencie znalazło się też okienko wydawnicze, w jakim możemy spodziewać się premiery kolejnej odsłony.

Z dokumentów opublikowanych przez 505 Games wynika, że Assetto Corsa oraz Assetto Corsa Competizione rozeszły się w łącznej liczbie ponad 28 milionów egzemplarzy, co przyniosło zyski przekraczające 104 miliony euro od premiery pierwszej gry w 2014 roku. To świetny wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że produkcje Kunos Simulazioni nie należą do tytułów łatwych ani przystępnych.

W raporcie przewija się też „druga wersja”, czyli najpewniej zapowiedziane już jakiś czas temu Assetto Corsa 2. O grze usłyszeliśmy po raz pierwszy jeszcze w maju 2021 roku, ale od tego czasu twórcy raczej szczędzili szczegółów, nie wspominając już o dacie premiery. Teraz wiemy przynajmniej, że gra planowana jest na wiosnę 2024 roku.

Wygląda na to, że produkcja nabiera kształtu. We wcześniejszych raportach 505 Games wspominano jedynie o 2024 jako roku, w którym gra powinna trafić do sklepów, tym razem jednak okienko wydawnicze zdaje się znacznie bardziej precyzyjne. Niestety nie wiadomo na razie nic o platformach docelowych, jednak możemy bezpiecznie założyć, że gra wzorem poprzednich części trafi na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Do tej pory o Assetto Corsa 2 wiemy w zasadzie tyle, że jest rozwijane od kilku lat i prawdopodobnie będzie towarzyszyć mu także dodatkowa gra mobilna. Wyścigowa symulacja ma powstawać na autorskim silniku napisanym przez Kunos Simulazioni, co oznacza porzucenie Unreal Engine 4 znanego z poprzedniej odsłony. Twórcy wspominali, że „od narzędzi oczekują większej elastyczności” i wolą postawić na własne rozwiązania.

Zobacz także