Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ankieta: miłośnicy Gothica lubią Wiedźmina, ale nie przepadają za Dragon Age

Wyniki badania THQ Nordic.

THQ Nordic zaprezentowało wyniki ankiety, którą dołączono do prototypu Gothic Remake. Rezultaty wskazują, że miłośnicy serii od studia Piranha Bytes są również fanami Wiedźmina.

Celem kwestionariusza, które wypełniło ponad 43 tysiące osób, było zebranie opinii na temat wspomnianego dema odświeżonej wersji pierwszej odsłony przygód Bezimiennego. Aż 94,8 proc. użytkowników opowiedziało się za kontynuowaniem prac nad projektem.

Fani Gothica doceniają Wiedźmina...

W ankiecie zapytano też o cykle gier, z którymi - nie licząc Gothica - mieli okazję zapoznać się respondenci. Najwięcej osób, bo 90,4 procent, wskazało Wiedźmina. Na drugim miejscu uplasowało się zaś The Elder Scrolls (z wynikiem 89,5 proc.), a na trzecim Elex (80,5 proc.).

Co ciekawe, na drugim biegunie znalazły się Dark Souls i Dragon Age - w produkcje z obu serii zagrało odpowiednio 0,6 proc. oraz 0,3 proc. uczestników badania przeprowadzonego przez THQ Nordic.

...ale nie darzą sympatią Dragon Age

Najbardziej ulubionym gatunkiem ankietowanych jest RPG - wspomniany rodzaj gier wybrało aż 97,4 proc. osób. Na kolejnych miejscach są tytuły action adventure (43,8 proc.), strzelanki (29 proc.), MMO (24,7 proc.), strategiczne (1,5 proc.), RTS (0,9 proc.) i MOBA (0,3 proc.).

Dla zdecydowanej większości respondentów preferowaną platformą jest PC. Ponadto 83,6 proc. badanych na komputerach osobistych toczy zmagania za pomocą zestawu składającego się z myszy i klawiatury.

W kwestionariuszu zapytano też o zmiany fabularne, których względem oryginału dokonano w prototypie Gothic Remake. 58,8 proc. użytkowników stwierdziło, że modyfikacje są „dobre, ale mogłyby być lepsze”, zaś 29,2 proc. osobom odstępstwa od pierwowzoru podobają się.

Na podstawie zebranych opinii, THQ Nordic podjęło decyzję o rozpoczęciu pełnej produkcji projektu. Gra zmierza na PC i konsole następnej generacji, choć twórcy podkreślają, że tytuł nie ukaże się w 2020 roku.

Źródło: Wyniki badania

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły