Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aloy nie zablokuje się już w łazience - patch Horizon Forbidden West naprawia kolejne błędy

Łatanie gry trwa.

Guerilla Games opublikowało kolejną aktualizację Horizon Forbidden West. Patch o numerze 1.12 naprawia następną porcję różnorodnych błędów.

Wśród usuniętych usterek jest irytujący bug, w wyniku którego Aloy mogła blokować się w łazience na terenie Bazy, czyli głównej siedziby bohaterki. Rozwiązano też szereg innych kłopotów, w tym uniemożliwiających realizację poszczególnych zadań.

Są także pomniejsze usprawnienia - przykładowo teraz po zakończeniu wyzwania na Arenie kamera już nie pokazuje ściany. Ponadto rozjaśniono oświetlenie podczas przemierzania Szczerbiska - gdzie znajduje się jedna z czarnych skrzynek - nocą.

Usunięto również błąd, który powodował, że mistrz areny ćwiczebnej w Cierniowym Bagnie stawał się niewidzialny, gdy wczytaliśmy ponownie grę w pewnym momencie zabawy. Pełna lista zmian i ulepszeń dostępna jest we wpisie na forum Reddit.

Twórcy zapewniają jednocześnie, że wciąż pracują nad wyeliminowaniem innych problemów produkcji. Wspomniano między innymi o próbach dalszego ograniczenia zjawiska shimmeringu, czyli migotania obrazu podczas poruszania kamerą.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze