Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Allegro pokonało CD Projekt na giełdzie

Pod względem kapitalizacji.

W miniony poniedziałek na Giełdzie Papierów Wartościowych pojawiło się Allegro. Firma prowadząca znany serwis aukcyjny zanotowała udany debiut - obecnie jest warta więcej niż CD Projekt.

Kapitalizacja pierwszej spółki na zakończenie dzisiejszej sesji - jak wskazuje serwis Bankier - wyniosła 83,34 miliarda złotych. Dla porównania, wycena podmiotu odpowiedzialnego za serię Wiedźmin jest ponad dwukrotnie niższa - kształtuje się na poziomie 36,39 miliardów złotych.

Pojedyncze udziały Allegro nadal kosztują mniej niż w przypadku CD Projektu - inwestorzy muszą zapłacić odpowiednio 81,45 zł i 378,60 zł. Przyczyną różnicy w ogólnej wartości obu firm jest między innymi fakt, że pierwsza wyemitowała większą liczbę akcji.

Wycena spółki, która jest właścicielem serwisu aukcyjnego, od początku cieszyła się popularnością na GPW. W poniedziałek obrót jej aukcjami wynosił aż 4 miliardy złotych - w kolejnych dniach wspomniany rezultat był niższy, ale kształtował się na poziomie około miliarda złotych.

W skład notowanej na warszawskiej giełdzie grupy kapitałowej CD Projekt S.A. wchodzą studio CD Projekt Red (twórcy Cyberpunk 2077 i cyklu Wiedźmin) oraz platforma dystrybucji cyfrowej GOG.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze