Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

A Mortician's Tale - zadebiutowała gra o pracy zakładu pogrzebowego

Z pozytywnym przesłaniem!

Niezależne studio Laundry Bear Games z Kanady opublikowało na Steamie grę A Mortician's Tale, opowiadającą o przygodach początkującego pracownika zakładu pogrzebowego.

Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, a oprawę przygotowano w pastelowych kolorach. Zajmujemy się nie tylko przygotowywaniem zwłok (balsamowanie lub kremacja), ale odwiedzamy także pogrzeby, by wysłuchać opowieści rodziny zmarłego.

Kostnica nie musi być nieprzyjemna

„A Mortician's Tale to edukacyjne, szczere i niekiedy humorystyczne spojrzenie na teraźniejszość i przyszłość biznesu radzenia sobie ze śmiercią w zachodnim kręgu kulturowym” - czytamy w opisie.

Główną bohaterką jest Charlie. Tytuł obejmuje nie tylko kolejne zgony, lecz napędzany jest własną narracją i opowieścią, która stara się pokazać, że śmierć nie musi być straszna. Do tego dochodzą także interakcje z kolegami po fachu, klientami i szefostwem.

„Eksploruj kolorowy świat domu pogrzebowego Rose and Daughters, od kostnicy do pomieszczenia, a którym odbywają się pogrzeby” - zapewniają twórcy.

W ramach obowiązków Charlie zajmie się ośmioma rodzajami ciał, posługując się realistycznymi narzędziami oraz procedurami.

Jest też wątek ekonomiczny, w ramach którego zamienimy rodzinny biznes w prosperującą korporację zajmującą się śmiercią.

Produkcja kosztuje obecnie 11,99 euro (ok. 51 zł). Recenzje na Steamie są obecnie mieszane, a główną wadą jest krótki czas rozgrywki - nawet poniżej godziny.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze