Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

60 mln PS5 w cztery lata - Sony podaje prognozy sprzedaży konsoli

Teoretycznie do zrobienia.

Prezes Sony powiedział podczas konferencji technologicznej Morgan Stanley, że w czwartym roku od premiery PlayStation 5 może przekroczyć barierę 60 milionów sprzedanych egzemplarzy. Biorąc pod uwagę obecne wyniki PS5 oraz problemy z dostawami, scenariusz może się spełnić.

- Myślę, że mamy duże szanse przekroczyć 60 milionów sztuk, a jak zapewne wiecie, sprzedaliśmy ponad 100 milionów konsol w erze PS4. Mamy niezwykle lojalnych użytkowników PS4. Zbudowaliśmy PS5, aby zapewnić lepsze wrażenia z użytkownika i, co zaskakujące, obecne dane pokazują, że 30% właścicieli PS5 nie ma PS4. - powiedział prezes Sony, Hiroki Totoki.

- Zdobyliśmy nowych użytkowników dzięki PS5. To zapewnia nam duży potencjał na rozszerzenie ekosystemu PS5 i zwiększenie penetracji rynku. Nie zamierzam przewidywać, kiedy sprzedaż jednostek osiągnie szczyt, ale naprawdę mam nadzieję, że będziemy stale sprzedawać PS5 nawet po czwartym roku od premiery. Takie mamy nadzieje i oczekiwania. Wraz ze sprzedażą sprzętu możemy zwiększyć miesięczną liczbę aktywnych użytkowników.

Choć Totoki wspomniał, że nie zamierza snuć przewidywań, to z jego słów dość jasno wynika, że Sony pragnie przebić barierę 60 milionów sprzedanych egzemplarzy w ok. cztery lata od premiery sprzętu. PS5 na rynku obecne jest nieco ponad dwa lata i do tej pory rozeszło się w liczbie ok. 32,13 mln egzemplarzy. PS4 w analogicznym okresie od swojej premiery odnotowało sprzedaż na poziomie 37,9 mln jednostek.

Biorąc pod uwagę długie problemy z dostępnością PS5 w sklepach i łańcuchami dostaw, widać, że najnowsza konsola Sony ma potencjał, by dorównać starszej siostrze, a być może i pobić jej rekord, jeśli sprzęt utrzyma się na rynku wystarczająco długo. Według serwisu VG Chartz do dziś sprzedano 117 mln egzemplarzy PS4.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze