Skip to main content

Znamy szczegóły pierwszego patcha dla Starfield

Są nawet poprawki na Steam Decku.

W sieci pojawiły się szczegóły na temat premierowej aktualizacji Starfield. Patch powinien zadebiutować wraz z rozpoczęciem wczesnego dostępu - 1 września. Będzie więc dostępny także dla „standardowych” graczy, którzy rozpoczną przygodę wraz z globalną premierą, 6 września.

O łatce oznaczonej numerem 1.7.23 informuje serwis Insider-Gaming, nie ujawniając niestety, skąd pochodzi lista zmian i nowości. Mowa o dokumencie, w którym Bethesda potwierdza między innymi, że produkcja powinna zadziałać bez przeszkód na przenośnych komputerach Steam Deck oraz ROG Ally.

Wśród bardziej interesujących wpisów wymienić można „poprawioną stabilność” związaną z wstrzymywaniem i wznawianiem rozgrywki na Xbox Series X/S, a także usunięcie „rzadkiej awarii” pojawiającej się niekiedy przy... oglądaniu napisów końcowych po przejściu gry.

„Naprawiono błąd, który powodował, że włosy czasami nie pojawiały się na głowach postaci” również brzmi ciekawie, podobnie jak naprawione „poruszające się gwałtownie animacje twarzy”. W sferze rozgrywki poradzono sobie z towarzyszami lewitującymi w powietrzu, niepoprawnym zachowanie jednej z umiejętności i długimi opóźnieniami po wciśnięciu „dowolnego przycisku”.

Wracając na chwilę do Steam Deck oraz ROG Ally, opisywana aktualizacja sprawia, że przenośne komputery otrzymują wirtualne klawiatury, co powinno pomóc we wprowadzeniu tekstu.

Lista kończy się szeregiem bugów wyeliminowanych z zadań - raczej bez większych spoilerów. Ogólnie wydaje się, że twórcy nie musieli zajmować się żadnymi poważnymi usterkami, przynajmniej na razie. Kto wie, być może pogłoski o dopracowaniu tytułu faktycznie są prawdziwe...

Zobacz także