Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano karciankę Magic: The Gathering Arena

Na bazie popularnej licencji.

Magic: The Gathering oferowało karcianą rozgrywkę w świecie fantasy na wiele lat przed Hearthstone, The Elder Scrolls: Legends, czy Gwintem. Teraz popularna licencja doczeka się kolejnej adaptacji w postaci gry - zapowiedziano darmowe Magic: The Gathering Arena.

Aktywna jest już oficjalna strona tytułu, gdzie wszyscy zainteresowani mogą zapisywać się do zamkniętych testów.

Co interesujące, mamy do czynienia z pierwszą produkcją, którą wyprodukuje nie zewnętrzna firma, lecz Digital Games Studio - wewnętrzny zespół samego Wizards of the Coast, wydawcy „papierowej” wersji karcianki.

Twórcy zapewniają „pełny zestaw zasad oraz ciągłe wsparcie nowymi zestawami kart, jak w cenionym materiale źródłowym”. Otrzymujemy więc wierną adaptację.

„Zebraliśmy jednych z najlepszych projektantów w branży, do pracy nad budową sieciowej platformy, wszechstronnej i głębokiej jak sam Magic” - komentuje Chris Cocks, szef Wizards of the Coast.

„Chcemy stworzyć najbardziej zaawansowaną, najbogatszą karciankę na rynku, tak samo przyjemną podczas grania, jak i przy oglądaniu potyczek” - dodaje Jeffrey Steefel, wiceszef Digital Games Studio.

Zamknięte testy rozpoczną się jeszcze w tym roku, w standardowym trybie z własnymi taliami, w oparciu o „kartoniki” z rozszerzenia Ixalan, debiutującego wstępnie 23 września.

Deweloperzy tworzą silnik Games Rules Engine (GRE), który będzie odpowiadał za wprowadzanie do gier nowych kart - także w przyszłości, wraz z rozszerzaniem zasad i uniwersum w papierowej wersji.

Gra zmierza początkowo tylko na PC, choć twórcy nie wykluczają także innych wersji w przyszłości.

Warto także przypomnieć, że Cryptic Studios poinformowało w czerwcu, że wyprodukuje darmową grę MMORPG na bazie uniwersum Magic: The Gathering.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze