Skip to main content

Yet Another Fantasy Title to polska satyra na gry RPG

Przygody czarującego łotra.

Studio Atomic Wolf z Warszawy zapowiedziało Yet Another Fantasy Title (YAFT). Wcielimy się w łotra obdarzonego magicznymi zdolnościami, a całość stanowi swego rodzaju satyrę na przeróżne inne gry fantasy.

Zajęć będzie całkiem sporo. „Podejmij się epickiej misji i zabij smoka. Pokonaj orki, wykiwaj aroganckie elfy, upij się z krasnoludami, naucz się zaklęć od czarowników i wykradnij pierścień” - czytamy w opisie. Wszystko to w rzucie kamery z góry. Wydawcą jest firma Games Operators, która w przeszłości odpowiadała za produkcję o całkiem podobnych założeniach - Rustler.

„Pozbądź się przystojnego księcia w lśniącej zbroi, ukradnij jego jednorożca i totalnie przypadkowo zostań... Wybrańcem - napisano dalej. „Wypełnij różnorodne epickie misje albo kompletnie nie przejmuj się fabułą i siej chaos w pobliskich wsiach”.

Produkcja stawia na poczucie humoru i liczne nawiązania do popkultury. Na temat faktycznej rozgrywki nie wiemy zbyt wiele, ale wygląda na to, że zajmiemy się nie tylko czarowaniem, ale także walką z wykorzystaniem broni białej - a nawet wręcz.

Zobacz także