Skip to main content

Xbox w tym roku ujawni nowe urządzenie?

Nieoficjalne doniesienia.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeszcze w tym roku dział Xbox w Microsofcie zaprezentuje światu zupełnie nowe urządzenie.

Tak twierdzi Nick Baker - szerzej znany jako Shpeshal Nick - który uchodzi za dobrze zaznajomionego z planami koncernu z Redmond. Na antenie najnowszego podcastu forum XboxEra, którego jest współzałożycielem, insider wspomniał o kolejnym sprzęcie Amerykanów.

Xbox ma pewien sprzęt do pokazania (...), który jednak jest czymś innym niż ludzie prawdopodobnie się spodziewają” - mówi tajemniczo internauta, cytowany przez serwis Pure Xbox.

Zobacz na YouTube

Nie jest jasne, czym dokładnie jest sekretne urządzenie, ale wypowiedź Bakera sugeruje, że to może nie być klasyczna konsola. Nie można wykluczyć, że projekt jest przystawką do telewizora, dedykowaną rozgrywce w chmurze - o podobnym spekuluje się od jakiegoś czasu.

Shpeshal Nick twierdzi, że do prezentacji sprzętu powinno dojść jeszcze w tym roku, ale zaznacza, że pokaz może zostać opóźniony z powodu wojny w Ukrainie, sytuacji z pandemią COVID-19 oraz brakach w dostawach podzespołów.

Oczywiście wieści Bakera są nieoficjalne, ale warto przypomnieć, że niedawno w plikach dostarczanych przez Microsoft internauci natknęli się na wzmiankę o tajemniczym Xbox Keystone. To najprawdopodobniej jest nazwa kodowa nowego produktu.

Zobacz także