Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Series S ma mało miejsca na gry - posiadacz konsoli podał liczbę GB

Nieoficjalne informacje.
  • Na dysku Xbox Series S zostaje podobno tylko 364 GB na gry
  • Resztę zajmuje system operacyjny i pliki systemowe
  • Series S pozwala na instalowanie wyłącznie gier cyfrowych, więc miejsce na dysku może się szybko skończyć

Z 512 GB, którymi dysponuje dysk Xbox Series S, na gry i aplikacje zostaje zaledwie 364 GB - twierdzi nabywca konsoli z Kanady, który podzielił się informacją na forum Reddit.

Wieść należy traktować jako nieoficjalną. Warto jednak wspomnieć, że znamy już dane dotyczące przestrzeni dyskowej w droższym modelu konsoli. System operacyjny i pliki systemowe zajmują na Xbox Series X ok. 200 GB, co pozostawia użytkownikowi 802 GB na dysku 1 TB. Najwyraźniej więc gracz z Kanady podaje prawdziwą informację.

Xbox Series S to konsola bez napędu na płyty, wyłącznie do produkcji cyfrowych. Użytkownicy Reddita zwracają uwagę, że w sytuacji gdy wiele gier zajmuje ponad 100 GB na dysku, 364 GB nie starczy na zbyt wiele.

Instalując przykładowo Call of Duty: Modern Warfare - bez rezygnacji z kampanii czy trybu kooperacyjnego - na dysku zostanie najwyraźniej tylko ok. 114 GB.

Użytkownicy mogą dokupić do konsoli kartę pamięci Seagate o pojemności 1 TB, jednak jest to w Polsce wydatek rzędu 1000 zł.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze