Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Series X/S - oficjalna karta pamięci kosztuje ponad 1000 zł

Nośnik typu SSD o pojemności 1 TB.
  • Cena kart pamięci do Xbox Series X/S wynosi 1059 zł
  • Nośnik typu SSD wykorzystuje technologię ze standardowego dysku nowych konsol

Microsoft ujawnił cenę karty rozszerzenia pamięci do Xbox Series X/S. Nośnik typu SSD o pojemności 1 TB w Polsce kosztuje 1059 zł.

Urządzenie przygotowane przez firmę Seagate opiera się na architekturze Velocity, którą wykorzystuje także standardowy dysk SSD z nowych konsol firmy z Redmond. Zaoferuje więc skrócone czasy ładowania i opcję szybkiego wznawiania uruchomionych w tle gier.

W wywiadzie opublikowanym na oficjalnej stronie platformy Xbox jeden z dyrektorów w Microsofcie - Jason Ronald - tłumaczy, że wysoka cena sprzętu to efekt zastosowanych w sprzęcie rozwiązań, które zapewnią „bezprecedensową szybkość i wydajność”.

- Taki poziom stabilnej wydajności wymaga zaawansowanych komponentów, które kosztują więcej niż tradycyjne dyski twarde i SSD często znajdowane w komputerach - wyjaśnia. Nie wyklucza, że w przyszłości powstaną modele od innych producentów.

Korporacja jednocześnie podkreśla, że do Xbox Series X/S będzie można podłączyć standardowe nośniki zewnętrzne (HDD lub SSD) poprzez kabel USB 3.1. Nie pozwolą jednak uruchomić gier na nowe konsole, a jedynie tytuły z poprzednich generacji.

Karty rozszerzenia pamięci do Xbox Series X/S

Przedsprzedaż karty rozszerzenia pamięci już ruszyła - między innymi w oficjalnym sklepie Microsoftu. Urządzenie zadebiutuje wraz z platformami następnej generacji, czyli 10 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze