Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox One - wsparcie myszy i klawiatury na konsoli coraz bliżej

Microsoft prosi o rozsądek.

Wygląda na to, że konsole z rodziny Xbox One doczekają się wkrótce oficjalnego wsparcia dla sterowania za pomocą myszy i klawiatury. Obsługa tego klasycznego duetu będzie jednak zależała od deweloperów.

Microsoft zapewnia jednocześnie, że będzie wspierać twórców, by wypracować jednolite standardy. Ważne będzie także wzięcie pod uwagę społeczności fanów w trybach sieciowych, gdzie dodanie bardzo precyzyjnego celowania może wpłynąć na balans zabawy.

Co na to pad?

- Musimy podejść do tego bardzo mądrze - przyznał Mike Ybarra z działu Xbox podczas imprezy PAX West w ten weekend. - Zostawiamy to deweloperom. Wiele osób pisze do mnie, że nie możemy tego zrobić [zaoferować wsparcia - dop. red.] ze względu na sprawiedliwość. Rozumiemy to.

- Gdy przygotujemy już wsparcie, zwrócimy się do deweloperów z ostrzeżeniem, że muszą myśleć o fanach trybu multiplayer. W sieciowej rywalizacji gracze będą zapewne chcieli jakiejś formy podziału ze względu na rodzaj sterowania.

Gears of War 4 już od dłuższego czasu umożliwia wspólną rozgrywkę posiadaczom wersji PC i Xbox One, choć mysz i klawiatura działają obecnie tylko na komputerach osobistych.

Posiadacze konsoli mogą w trybie rankingowym wybrać, czy chcą rywalizować z osobami na Windows 10. Być może twórcy innych tytułów przygotują podobne rozwiązania.

Wygląda na to, że muszą się pośpieszyć.

- Pierwsze gry wspierające mysz i klawiaturę pojawią się wkrótce - dodał Ybarra. - Nie mogę powiedzieć dokładnie kiedy, ale wkrótce. Następnie, w zależności od zainteresowania po stronie deweloperów, twórcy sami zdecydują, czy obsługiwać te urządzenia.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze