Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

World of Warcraft otrzyma obsługę ray tracingu

Funkcja pojawiła się w wersji alfa nowego dodatku.

Nastawione na sieciową rozgrywkę World of Warcraft otrzyma wkrótce obsługę ray tracingu - rozpowszechnioną przez Nvidię technikę śledzenia promieni w czasie rzeczywistym.

Ustawienia pozwalające aktywować wspomniane rozwiązanie graficzne pojawiły się w najnowszej wersji alfa powstającego dodatku Shadowlands. Jeden z testerów opublikował obrazek prezentujący stosowne opcje.

Ustawienia ray tracingu (źródło: Wowhead)

Na ilustracji zauważyć można, że choć opcje związane z ray tracingiem dostępne są już w produkcji, na razie nie można ich włączyć. Dołączony opis wskazuje, że funkcja podniesie jakość wyświetlanych cieni, które powinny być bardziej naturalne.

Na razie nie wiadomo, w jak dużym stopniu technika udoskonali wygląd wydanego w 2005 roku World of Warcraft. Pewnym jest jednak, że z nowych rozwiązań skorzystają wyłącznie posiadacze kart z serii GeForce RTX.

Cover image for YouTube videoWorld of Warcraft: Shadowlands Cinematic Trailer

To nie jedyne innowacje, które zmierzają do znanego MMO - niedawno Blizzard poinformował, że w produkcji pojawi się obsługa padów. Wspomniany dodatek Shadowlands ukaże się w 2020 roku, choć dokładnej daty premiery na razie nie ujawniono.

Źródło: Wowhead

Poprzednio: CoD Warzone pozwala upuścić broń

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

World of Warcraft

PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze