Skip to main content

„Wonder Man” znaleziony? W kolejnym serialu Marvela ma zagrać gwiazda uniwersum DC

Czyli Yahya Abdul-Mateen II.

Do Filmowego Uniwersum Marvela prawdopodobnie dołączy Yahya Abdul-Mateen II, który zagra główną rolę w serialu „Wonder Man”. Rozmowy są już na zaawansowanym etapie. Aktor ma doświadczenie z kinem superbohaterskim dzięki produkcjom osadzonym w świecie DC Comics.

Fani mogą kojarzyć artystę z serii „Watchmen”, gdzie wcielał się w postać Doktora Manhattana, za co został nagrodzony statuetką Emmy w 2020 roku. Wystąpił także w filmie „Aquaman” w roli Czarnego Manta, jednego z głównych przeciwników Króla Siedmiu Mórz. Oficjalnie zapowiedziano także jego udział w kontynuacji opowieści o władcy Atlantydy pt. „Aquaman i zaginione królestwo”, zaplanowanej na koniec 2023 roku.

Jak informuje portal Variety, reżyserem serialu „Wonder Man”, realizowanego dla platformy Disney+, jest Destin Daniel Cretton, mający na swoim koncie produkcję „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”. Natomiast scenarzystą został Andrew Guest, autor serii „Community i „Rockefeller Plaza 30”.

Yahya Abdul-Mateen II został bardzo doceniony za serial „Wonder Man”Zobacz na YouTube

„Wonder Man” często jest przedstawiany w komiksach Marvela jako założyciel Avengersów z Zachodniego Wybrzeża. Po raz pierwszy pojawił w powieściach graficznych w 1964 roku. Po paru latach dokonano jednak kilku zmian w związku z tą postacią i od dłuższego czasu nazywa się Simon Williams. Zawodowo zajmuje się aktorstwem i kaskaderstwem, próbując łączyć obowiązki superbohatera „Wonder Mana” z hollywodzką karierą.

Zobacz także