Skip to main content

Wonder Man nowym serialem Marvela? Nad projektem pracować ma reżyser filmu Shang-Chi

Produkcja o kolejnym superbohaterze.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym informacjom, trwają prace nad kolejnym serialem w Kinowym Uniwersum Marvela. Produkcja poświęcona jest podobno postaci znanej jako Wonder Man.

W komiksach wspomniany heros tak naprawdę nazywa się Simon Williams i jest synem przemysłowca, którego firma konkuruje z koncernem Tony’ego Starka. Bohater zyskał moce - supersiłę i wytrzymałość - dzięki eksperymentom Barona Zemo. Początkowo współpracował ze złoczyńcami, ale później stanął po stronie dobra, zakładając oddział Avengers w Los Angeles.

Jak przekonuje renomowany serwis The Hollywood Reporter, Marvel pracuje nad serialem poświęconym postaci dla platformy Disney+. W projekt zaangażowany jest Destin Daniel Cretton - reżyser filmu „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” - który pełni funkcję producenta wykonawczego i najpewniej nakręci przynajmniej jeden odcinek.

Za scenariusz odpowiada zaś podobno Andrew Guest, który w dorobku ma takie popularne produkcje, jak „Brooklyn 9-9” czy „Community”.

Szczegóły na temat serialu nie są znane, ale Wonder Man w komiksach był związany między innymi z Visionem i Scarlet Witch - niewykluczone więc, że w powstającej adaptacji dwójka ostatnich postaci także się pojawi.

Zobacz także