Skip to main content

Wiedźmin 3 skrywał sekret, którego znalezienie zajęło 7 lat czasu w grze

Ostatni easter egg?

Wygląda na to, że w Wiedźminie 3 znaleziono ostatni, niezwykle trudny do wywołania easter egg. Sekret dotyczy postaci Vivienne de Tabris, a jego wywołanie wymaga podjęcia odpowiednich działań oraz odczekanie aż siedmiu lat czasu gry.

Wyczynu dokonał xLetalis, który polował na sekret od momentu, w którym Philipp Weber - projektant zadań do Dzikiego Gonu - w jednym z tweetów ujawnił, że Wiedźmin 3 wciąż skrywa niespodziankę związaną ze złotowłosą szlachcianką z Toussaint, znaną z dodatku Krew i Wino.

Uwaga na spoilery dotyczące jednego z zadań w Wiedźminie 3.

Zobacz na YouTube

Na czym polega easter egg? Aby go zrozumieć, musimy przypomnieć sobie zadanie poboczne Pieśń rycerskiego serca, w którym to Biały Wilk przeprowadza dochodzenie w sprawie klątwy nałożonej na Vivienne de Tabris, przez którą każdej pełni dziewczyna przemieniała się w potworzycę przypominającą wilgę.

Istnieją dwa sposoby zdjęcia klątwy, przy czym jeden polega na użyciu jaja wilgi. Wiąże się jednak z tym, że pozostały czas życia Vivienne zostaje skrócony do siedmiu lat.

Okazuje się, że jeżeli wybierzemy tę metodę, szlachcianka faktycznie umiera w grze po siedmiu latach. Przy pomocy komend konsoli, xLetalis przeniósł dziewczynę do Skellige, a następnie przyspieszył czas, by minęło siedem lat w grze. Po tym czasie Vivienne upadła na ziemię, co możemy zaobserwować w 1:34.

Klątwa zadziałała

Jak na zmarłą osobę, dwórka zachowuje się jednak dość dziwnie. Jej ciało i suknia są nienaturalnie ułożone, a do tego... wciąż może się odezwać do Geralta, gdy Wiedźmin do niej zagada. Philipp Weber wytłumaczył, co może być powodem błędu.

Myślę, że nieco popsuty wygląd może być związany z fizyką materiału jej sukni. Zazwyczaj, gdy pokazujemy zmarłą postać, jest to statyczny model, ale ten sekret został stworzony zaraz po tym, jak nie mogliśmy już dodawać nowych rzeczy. Musimy to naprawić” - napisał deweloper. Pogratulował też youtuberowi wyczynu, przy okazji zwracając uwagę na ciekawy czas dokonania odkrycia.

To całkiem poetyckie, że mój siedmioletni easter egg został znaleziony niemal 7 lat po premierze Wiedźmina 3”.

Zobacz także