Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Weterani FPS-ów założyli studio tworzące gry... wewnątrz Fortnite

Pierwsza jest już dostępna, kolejne w produkcji.

Grupa deweloperów doświadczonych w produkcji strzelanek ogłosiła założenie własnego studia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że eksperci zamierzają w pełni poświęcić się... tworzeniu gier wewnątrz „trybu kreatywnego” Fortnite. Pozwala na to oczywiście niedawna integracja edytora gry z narzędziem deweloperskim silnik Unreal Engine.

Jak informuje serwis Kotaku, studio Look North World założyli między innymi Jay Pecho, Patrick Moran, Kyle Marks, Aaron Marroquin oraz Parshant Patil. Wcześniej pracowali między innymi w firmach EA oraz Kongregate. Szefem projektu został Alex Seropian, jeden z współzałożycieli studia Bungie.

Pierwszą produkcją studia jest Outlaw Corral, czyli strzelanka osadzona w czasach dzikiego zachodu. Zespół już poinformował, że jest to zaledwie pierwsza z kilku opracowywanych gier. „Użycie narzędzia Unreal Engine for Fortnite otwiera zupełnie nowy świat możliwości, a my poruszamy się po jeszcze niezbadanym terytorium. Poprzez eksperymenty sprawdzimy, co lubią gracze i zaangażujemy ich w podejmowanie decyzji” - przekazał Alex Seropian.

Zaczynamy naszą przygodę z myślą, że »tylko wirtualne niebo jest granicą«. Rozwijając kreatywne pomysły dowiemy się, w jaki sposób te platformy angażują, bawią i pobudzają interakcje społeczne, aby odpowiednio to rozwijać” - kontynuuje deweloper. Chociaż tworzenie gier wewnątrz Fortnite może wydawać się dziwnym pomysłem, to dzięki systemowi monetyzacji Epic Games, twórcy najpopularniejszych niestandardowych gier mogą liczyć na miesięczny udział z dochodów produkcji.

Za przykład niech tu posłuży dostępny za darmo w Fortnite klon viralowej gry Only Up, polegającej na wspinaniu się coraz wyżej po ogromnej konstrukcji składającej się z różnych obiektów. Tej jednej mapie udało się zgromadzić ponad 100 tysięcy graczy jednocześnie i według szacunków jej twórca mógł zarobić nawet 1,5 miliona euro.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze