Skip to main content

„Wednesday” zaskakuje i pobija rekord „Stranger Things”. Serial ma gigantyczną widownię

A minął tylko tydzień od premiery.

Serial „Wednesday” niedawno pojawił się na platformie Netflix, a już pobił pierwszy rekord. Produkcja o młodej nastolatce z przerażającej rodziny Addamsów zebrała więcej widzów w premierowym tygodniu niż czwarty sezon „Stranger Things”.

W dniach 21-27 listopada najnowszy hit od giganta streamingowego oglądano przez 341,2 mln godzin i jest to najlepsze otwarcie w historii Netflixa, jeśli chodzi o anglojęzyczne tytuły. Wcześniejszy rekord wynosił 335 mln godzin. Drugie miejsce w analogicznym okresie zajął serial „1899”, o którym więcej przeczytacie w naszej recenzji.

Zwróćmy jednak uwagę, że królem oglądalności w tej samej statystyce wciąż pozostaje koreańskie „Squid Game”, które zatrzymało widzów przed ekranami na 571,76 mln godzin. Z danych udostępnionych przez platformę wynika również, że „Wednesday” obejrzano już na ponad 50 milionach kont.

Przypomnijmy, że czteroodzinkowa produkcja Tima Burtona jest detektywistyczną, przepełnioną ponadnaturalnymi wydarzeniami, opowieścią o pani Addams, która trafia do Akademii Nevermore. Jest to film z gatunku „teen drama”, który robi furorę zwłaszcza wśród młodszej części widowni.

W główną postać wcieliła się Jenna Ortega, gwiazda serialu „Ty” czy horroru „Krzyk”, a obok niej na ekranie pojawili się między innymi Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán, Gwendoline Christie i Christina Ricci.

Zobacz także