Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warhammer: Vermintide 2 ukaże się dopiero w przyszłym roku

Ale z siłami Chaosu.

Fale skavenów ponownie zaleją mroczne uniwersum Warhammera, ale dopiero w przyszłym roku. Studio Fatshark ogłosiło, że Warhammer: Vermintide 2 ukaże się w pierwszym kwartale 2018 r.

Produkcję ogłoszono w sierpniu, z obietnicą ujawnienia większej liczby szczegółów w dniu 17 października. Obietnicę spełniono - jest nowy trailer oraz zestaw nowości.

Wojownik Chaosu wygląda chaotycznie

Nadal mamy do czynienia z kooperacyjną grą akcji dla maksymalnie czterech osób, w perspektywie pierwszej osoby. Najważniejsza nowość? Do skavenów dołączają teraz przedstawiciele armii Chaosu.

Wraca piątka klas postaci do wyboru, dzieląca się następnie - wraz z postępami - na piętnaście ścieżek „kariery” z własnymi umiejętnościami i ekwipunkiem. Taki krasnolud może być na przykład zabójcą z dwoma toporami, ciężkozbrojnym tarczownikiem lub też łowcą z kuszą.

Innowacją są także Heroiczne Czyny, czyli system jednorazowych wyzwań o wysokim poziomie trudności. Aktywacja takiego scenariusza dramatycznie zmieni siły przeciwnika, ustawienia etapu, bronie czy cele do wykonania.

Akcja toczy się w okolicach Helmgart w Górach Szarych, czyli wewnątrz i nieopodal twierdzy broniącej granicę Bretonii. Przynajmniej do czasu, gdy Games Workshop zrujnowało świetne uniwersum Warhammer Fantasy Battle za pomocą Warhammer Age of Sigmar, ale to temat na inną debatę.

Jak można się domyślać, po zakończeniu każdej misji w Warhammer: Vermintide 2 otrzymamy też nowe elementy wyposażenia czy surowce do rzemiosła - wszystkie zgodne z obraną karierą. Twórcy zapewniają, że nie będzie skrzynek z losową zawartością do kupienia.

Już teraz twórcy zapowiadają DLC. Przedpremierowy zakup to nie tylko cena niższa o 10 procent, ale także dostęp do planowanych testów beta oraz pakiet Death of the Reik.

Pierwsza odsłona serii, Warhammer: End Times - Vermintide, ukazała się w 2015 roku i może pochwalić się sporą grupą oddanych fanów. Sprzedano ponad milion egzemplarzy.

Warhammer: Vermintide 2 ukaże się początkowo wyłącznie na PC, lecz w późniejszym terminie można spodziewać się konwersji konsolowych.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze