Skip to main content

W roku 2023 zabraknie nowego Call of Duty - wynika z raportu

AKTUALIZACJA: Oświadczenie Activision.

Aktualizacja: Activision wystosowało oficjalne oświadczenie po publikacji raportu Bloomberga.

„Na ten rok, a także przyszły i dalej, przygotowaliśmy ekscytującą listę darmowych oraz płatnych gier z serii Call of Duty. Raporty mówiące o czymkolwiek innym są nieprawidłowe. Z niecierpliwością czekamy na możliwość udostępnienia większej liczby szczegółów, gdy nadejdzie odpowiedni moment”.


Oryginalna wiadomość: Przyszłoroczne Call of Duty zostanie opóźnione - informuje Jason Schreier z serwisu Bloomberg. 2023 będzie więc pierwszym od niemal dwóch dekad rokiem bez nowej, pełnoprawnej odsłony cyklu.

Po premierze pierwszego Call of Duty gracze czekali dwa lata na debiut sequela. Później wszystkie kolejne części ukazywały się regularnie, rok po roku.

Jak pisze Schreier: „Firma opóźnia grę po tym, jak ostatnia odsłona nie spełniła oczekiwań, co spowodowało, że niektórzy członkowie zarządu doszli do wniosku, że kolejne wersje są wprowadzane na rynek zbyt często.

Zobacz na YouTube

Activision pracuje podobno nad innymi projektami, które mają pomóc wypełnić w 2023 roku lukę po Call of Duty. Tegoroczna część ma otrzymać mocne wsparcie, a za kilkanaście miesięcy ma ukazać się nowa wersja Warzone.

Treyarch, studio, które pracuje nad grą, która ma zostać opóźniona, pomagałoby właśnie w rozwoju battle royale.

Jesienią bieżącego roku zadebiutować ma - według nieoficjalnych doniesień - sequel rebootu Modern Warfare od Infinity Ward.

Zobacz także