Skip to main content

W nowym PS Plus pojawią się gry od "każdego ważnego wydawcy" - obiecuje Sony

Prowadzone są rozmowy z różnymi firmami.

Dzisiaj Sony potwierdziło, że PS Plus doczeka się niedługo dużych zmian, które upodobnią usługę do Xbox Game Pass. Firma obiecuje, że w abonamencie pojawią się gry od najważniejszych wydawców.

Przypomnijmy, że subskrypcja zaoferuje kilka wariantów cenowych, przy czym droższe poziomy zagwarantują - wzorem inicjatywy Microsoftu - dostęp do katalogu kilkuset tytułów.

Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment, w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry zapewnił, że w abonamencie pojawią się gry od „każdego ważnego wydawcy. Nie chciał jednak podzielić się listą konkretnych firm, choć podkreślił, że nadal trwają negocjacje z różnymi podmiotami.

Na start w ofercie pojawi się m.in. Returnal

Nie jest jasne, czy do abonamentu trafią produkcje od Bethesdy i Activision Blizzard, które zostały jakiś czas temu wykupione przez Microsoft. Nie można bowiem wykluczyć, że koncern z Redmond zechce zachować tytuły obu spółek na wyłączność Game Passa.

Lista gier, jakie pojawią się w odświeżonym PS Plus, nie jest znana. Sony potwierdziło jednak, że w dniu startu nowej wersji usługi subskrybenci uzyskają dostęp między innymi do Death Stranding, Spider-Man, Spider-Man: Miles Morales, Returnal i Mortal Kombat 11.

Zmodyfikowane PlayStation Plus zadebiutuje w czerwcu, choć tylko w krajach azjatyckich. W pozostałych regionach zmiany będą udostępniane stopniowo.

Zobacz także