Skip to main content

Visions of Mana ma datę premiery. Debiut serii RPG na Xboksach

Zagramy latem.

Square Enix poinformowało, że Visions of Mana zadebiutuje 29 sierpnia obecnego roku na PC, PS4, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. To pierwszy raz, gdy zasłużona seria pojawi się na Xboksach.

To już piąta „główna” odsłona serii, która startowała w 1991 roku za sprawą Final Fantasy Adventure. Dwa lata później wydano Secret of Mana, które ustaliło nazwę serii, a w późniejszych latach było jeszcze Trials of Mana i Dawn of Mana, przerywane licznymi spin-offami i remakami.

Zobacz na YouTube

Visions of Mana kontynuuje motywy przewodnie, oferując kolorową produkcję RPG z naciskiem na akcję i w perspektywie trzeciej osoby. Głównym bohaterem jest Val, który eskortuje swoją przyjaciółkę Hinnę podczas pielgrzymki do świętego Drzewa Many. Dołączą też inne postacie, jak kotopodobny Morley oraz smokopodobna Careena.

Gracz może wcielić się w dowolną z trójki postaci, a każda z nich dysponuje innymi umiejętnościami specjalnymi oraz dalszą specjalizacją w ramach odblokowywanych klas. Do tego „półotwarty świat” z dużymi lokacjami do eksploracji i wartka akcja z oprawą w stylu anime.

Tytuł zapowiedziano w czerwcu 2021 roku, w ramach obchodów 30. urodzin serii. Na pierwszy trailer trzeba było czekać długo, bo aż do imprezy The Game Awards w grudniu 2023 roku. Reżyserem jest Ryosuke Yoshida, poprzednio jeden z projektantów Devil May Cry 5.

Zobacz także