Skip to main content

Valve podsumowuje 2021 rok na Steamie - 69 mln graczy dziennie i inne statystyki

Wydatki graczy wzrosły o 27%.

Przedstawiciele Valve opublikowali podsumowanie 2021 roku związane z platformą Steam.

„Rok 2021 był pełen sukcesów nawet w porównaniu z niespotykanym do tej pory rozwojem w 2020 - czytamy w raporcie. Użytkownicy spędzili w sumie prawie 38 mld godzin na platformie, a więc odnotowano wzrost o 21 procent w stosunku do 2020 roku. Mówiąc inaczej, w grach na Steamie spędzono 4,3 miliona lat.

Poza tym:

  • Liczba aktywnych codziennie użytkowników przekroczyła 69 mln. Dzienny rekord to 27,4 mln zalogowanych jednocześnie.
  • Wydatki graczy wzrosły o 27 procent.
  • Przesłano ponad 2,6 mln cyfrowych kart podarunkowych o łącznej wartości większej o 43 procent w stosunku do roku 2020.
  • Zimowa wyprzedaż w ubiegłym roku była największą w historii Steama. Aż 2,3 mln osób kupiło podczas niej swoją pierwszą grę.
  • Korzystanie z funkcji Remote Play wzrosło o ponad 30 procent po aktualizacji Together, pozwalającej bawić się online w grach oferujących teoretycznie tylko multiplayer lokalny.
Dzięki festiwalom Steam Next gracze częściej dodawali gry na swoje listy życzeń

Sukcesem okazały się także eventy Steam Next Fest z wersjami demonstracyjnymi setek gier dostępnych przez kilka dni. Valve nie zamierza rezygnować z tego pomysłu.

„Steam Next stał się sezonowym punktem skupiającym nadchodzące gry i dema. Kilkoma kliknięciami myszy producenci mogą zarejestrować swoją grę na wydarzenie Festiwalu Steam Next, podczas którego miliony graczy sprawdzają dema i oglądają transmisje na żywo”.

Valve wspomina też o premierze Steam Decka, choć teoretycznie trafił on do graczy dopiero w lutym bieżącego roku.

Zobacz także