Skip to main content

Usunięta scena z filmu The Batman pokazuje kolejną wersję Jokera

Książę zbrodni w wykonaniu Barry'ego Keoghana.

Wytwórnia Warner Bros. zaprezentowała usuniętą scenę z wydanego niedawno filmu „The Batman”. Sekwencja pokazuje spotkanie Mrocznego Rycerza z Jokerem.

Uwaga - możliwe spoilery z produkcji!

W głównym filmie Joker pojawia się, ale tylko na chwilę, pod sam koniec obrazu. Kiedy Człowiek Zagadka trafia do więzienia Arkham, okazuje się, że w celi obok przebywa słynny złoczyńca. Przeciwnik Batmana nie jest jednak wyraźnie pokazany.

Usunięta scena trwa pięć minut i bliżej prezentuje księcia zbrodni. Mroczny Rycerz przepytuje antagonistę, licząc, że pomoże w odszyfrowaniu wiadomości i zagadek pozostawianych przez Riddlera. Sekwencja przypomina nieco rozmowę z Hannibalem Lecterem.

Zobacz na YouTube

Uwagę zwraca wygląd Jokera, który na tle wcześniejszych kinowych wcieleń postaci wyróżnia się mocno zdeformowaną twarzą. W złoczyńcę wciela się Barry Keoghan, którego fani produkcji superbohaterskich mogą kojarzyć z „Eternals” od Marvela.

To kolejna wersja słynnego antagonisty, którą widzimy na ekranie. W głównym filmowym uniwersum księcia zbrodni odgrywa Jared Leto, zaś w cenionym „Jokerze” z 2019 roku przestępcę zagrał Joaquin Phoenix.

„The Batman” to poboczny projekt, nie powiązany z obrazami głównego kinowego świata DC i Mrocznym Rycerzem w wykonaniu Bena Afflecka. Produkcja jeszcze w kwietniu zadebiutuje na platformie streamingowej HBO Max.

Zobacz także