Skip to main content

Uncharted to film przeciętny - wskazują pierwsze recenzje

Mieszane oceny.

Wczoraj w Wielkiej Brytanii zadebiutował film Uncharted, więc pojawiły się już pierwsze oceny adaptacji serii gier od studia Naughty Dog. Recenzenci wskazują, że to przeciętny projekt.

Serwis Rotten Tomatoes, który zajmuje się agregowaniem recenzji o produkcjach kinowych i telewizyjnych, wskazuje, że jedynie połowa z 20 opublikowanych opinii krytyków jest pozytywna.

Poniżej wybrane oceny filmu Uncharted:

Niektórzy nie szczędzą słów krytyki. Dziennikarz brytyjskiego The Times nazywa produkcję „przeciętną podróbką Tomb Raidera, a recenzentka portalu Movies4Kids stwierdza, że to „wychudzona wersja Indiany Jonesa

.

Film sprawia wrażenie spiętego, pozbawionego radości, nawet wtedy, kiedy odgrywa nuty ze starych i lubianych hitów. Jeżeli nie potrafisz czerpać z fragmentów „Poszukiwaczy zaginionej arki” czy „Policyjnej opowieści” z Jackiem Chunem, powinieneś ich nie ruszać” - przekonuje Financial Times.

Zobacz na YouTube

Dziennikarze chwalą Toma Hollanda, który wciela się w młodego Nathana Drake'a. Zwracają jednak uwagę, że nawet słynny aktor, znany między innymi z nowych filmów o Spider-Manie, nie jest w stanie uratować produkcji.

Są oczywiście też przychylniejsze opinie. Recenzent Irish Independent uważa, że choć ekranizacje gier zazwyczaj są „ponure w oglądaniu, adaptacja Uncharted jest „zaskakująco przyjemna w odbiorze. Daily Express zaznacza zaś, że mimo wielu wad projektowi daleko do „złego filmu”.

Total film twierdzi z kolei pozycja „ma całkiem niezłą szansę” wypełnić lukę po serii o Indianie Jonesie. W kolejnych odsłonach twórcy muszą jednak wiele poprawić, by „znaleźć się w tej samej lidze, co słynny archeolog”.

W Polsce kinowy Uncharted zadebiutuje 18 lutego.

Zobacz także