Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono terminy trzech następnych wyprzedaży na Steamie - raport

Promocje ze złotówkami?

W sieci pojawiły się terminy trzech kolejnych dużych wyprzedaży organizowanych w usłudze Steam - halloweenowej, z okazji tak zwanego „czarnego piątku” oraz zimowej.

Daty podał użytkownik forum Reddit o pseudonimie „DarkMio”. Eurogamer potwierdził informacje internauty w niezależnych źródłach. Podobnie uczyniła redakcja serwisu Kotaku, która weszła jeszcze w posiadanie grafiki zdradzającej plany związane z akcjami.

Halloweenowa promocja powinna rozpocząć się 26 października (a więc w przyszłym tygodniu) i potrwać do 1 listopada.

Następna - z okazji „czarnego piątku”, zwana też jesienną - podobno odbędzie się w dniach 22-28 listopada. Zimowa rzekomo zostanie przeprowadzona pomiędzy 21 grudnia a 4 stycznia, oczywiście już 2018 roku.

Najbliższe wyprzedaże wydają się szczególnie istotne z punktu widzenia polskich graczy. Wedle niepotwierdzonych na razie doniesień, przed startem kolejnych dużych promocji Valve zamierza wprowadzić na Steamie płatności w złotówkach.

To oznacza, że rodzima waluta na popularnej platformie dystrybucji cyfrowej powinna pojawić się najwcześniej w przyszłym tygodniu.

Trzeba przygotować swoje oszczędności

Oczywiście do powyższych informacji wciąż należy podchodzić z pewnym dystansem. Wszystko stanie się jasne 26 października.

Warto przypomnieć, że jakiś czas temu Valve zrezygnowało z dziennych oraz błyskawicznych ofert. Obecnie ceny poszczególnych gier obniżane są na cały okres trwania akcji.

Takie podejście sprawiło, że wyprzedaże na Steamie straciły nieco na unikatowości, zwłaszcza, że różnego rodzaju przeceny nie są dziś niczym nadzwyczajnym. Zmodyfikowana formuła okazała się jednak sporym sukcesem - ostatnie edycje biły rekordy przychodów.

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze