Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

UFO2: Extraterrestrials dostępne na Steamie, 12 lat po zapowiedzi

Warto było czekać?

  • UFO2: Extraterrestrials jest już dostępne na Steamie
  • Grę zapowiedziano w 2009 roku
  • Premierę przekładano dziesięć razy

UFO: Extraterrestrials z 2007 roku nigdy nie sprostało oczekiwaniom fanów klasycznego X-COM: UFO Defense, lecz dwa lata później ogłoszono kontynuację. UFO2Extraterrestrials: Shadows over Earth planowano także na Steam.

Sequel - z ładniejszą grafiką i morską fazą walki - wkrótce przemianowano na UFO2Extraterrestrials: Battle for Mercury, z premierą ustaloną na ostatni kwartał 2013 roku.

Jak się okazało, był to dopiero początek planów. Datę debiutu przekładano aż dziewięć razy, ostatnio informując o wrześniu 2020 roku. Jak widać, także i tego terminu nie udało się dotrzymać, lecz cierpliwość fanów - jeśli jeszcze jacyś zostali - została w końcu nagrodzona.

Wczoraj - 15 czerwca - UFO2: Extraterrestrials zadebiutowało bowiem na Steamie, zbierając „mieszane” recenzje użytkowników.

„Jak duży jest zespół deweloperski? Ktoś wie? Wspaniale byłoby dowiedzieć się czegoś na temat prac. Dlaczego zajęło to dziesięć lat?” - zastanawiał się jeszcze w maju jeden z użytkowników na forum Steam.

Przedstawiciel odpowiedzialnego za prace studia Chaos Concept niespodziewanie zdecydował się odpowiedzieć. „PIENIĄDZE?” - napisał krótko. I wszystko jasne.

Wzorem starszych odsłon serii UFO, „nowa” część łączy taktyczną walkę ze strategią w czasie rzeczywistym. Rozwijamy drużynę żołnierzy, zmagających się z kosmitami atakującymi ludzką kolonię na planecie Esperanza.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze