Skip to main content

Ubisoft chce edukować graczy o zmianach klimatycznych. W grach pojawią się specjalne wydarzenia

Między innymi ratowanie lasu przed pożarem w Riders Republic.

Ubisoft ogłosił, że w grach Riders Republic oraz nadchodzącym Skull and Bones pojawią się wydarzenia tematyczne, mające za zadanie edukować graczy o zmianach klimatycznych. Działania są częścią międzynarodowej inicjatywy Playing for the Planet.

Według opublikowanej informacji, wydarzenie w Riders Republic będzie nawiązywać do problemu pożarów lasów. Po uruchomieniu tytułu przywita nas pomarańczowe niebo i postać z domyślnie założoną maską tlenową. Część mapy nie będzie dostępna z uwagi na trwający pożar. Gracze będą musieli połączyć siły, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia.

Tryb fotograficzny zostanie rozbudowany o wyświetlanie rzeczywistych danych naukowych, dzięki czemu użytkownicy zidentyfikują części lasu najbardziej zagrożone zniszczeniem. Następnie uczestnicy zabawy przeprowadzą działania, mające na celu ochronę natury przed katastrofą. Zalicza się do tego między innymi okrywanie drzew ochronną folią oraz czyszczenie ścieżek z łatwopalnych elementów. Wydarzenie ma rozpocząć się pod koniec roku.

Niewiele wiadomo na ten moment o analogicznym przedsięwzięciu w Skull and Bones. Biorąc pod uwagę utrzymanie produkcji w pirackich klimatach, tamtejsza inicjatywa zapewne poruszy temat zanieczyszczenia wód lub nadmiernych połowów morskich zwierząt.

Zobacz także